Logo
Wydrukuj tę stronę

Wielka, nocna akcja ratowników

Wielka, nocna akcja ratowników Fot. Krosno112.pl

Lewitujący samochód i wspólna akcja ratowników z użyciem ponad 120 wozów! "Czy to już Armagedon?" - pytali zszokowani mieszkańcy. Nie, to Nocna Jazda dla Olusia. Wstępny wynik zbiórki charytatywnej to blisko 27 tysięcy złotych. Kwota rośnie!

REKLAMAZbiórka dla Olusia
Oluś to 9-miesięczny chłopczyk z Krościenka Wyżnego. Wrodzony brak kości piszczelowej zagraża amputacji jego nóżki. Pomóc może kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt to około 1,5 mln zł!

Podczas sobotniej (19.05) akcji "Nocna Jazda Ratowników dla Olusia" do puszek wolontariuszy zebrano: 26 976,01 zł! Dodatkowo na konto fundacji, której podopiecznym jest chłopczyk wpływają przelewy od darczyńców. Przez ostatnie miesiące zorganizowano też szereg imprez, koncertów i licytacji dla Olusia.

- Wszystko wskazuje na to, że chłopiec wraz z rodzicami poleci na Florydę, gdzie lekarze dali nadzieję, że nóżkę uda się uratować - mówi Marcin Mikosz z portalu ratowniczego Krosno112.pl, organizator akcji.

Pomóc Olusiowi wyjechać do USA na operację można wpłacając pieniądze na konto Fundacji "Kawałek Nieba" - Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytułem: 1212 pomoc dla Aleksandra Kosiek.

Na akcję przyjechało rekordowe 127 pojazdy z OSP, z KM PSP w Krośnie, zespoły ratownictwa medycznego SPPR w Krośnie, Fundacji Służba Maltańska o. Krosno, Inspekcji Transportu Drogowego, GOPR Bieszczady, 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, radiowozy z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, Straży Ochrony Kolei, Zakładowej Straży Pożarnej Orlen Południe.

Lewitowanie auta i inne atrakcje
Tradycyjnie odbyły pokazy ratownictwa, w tym w wykonaniu grupy wysokościowej JRG Krosno. Po raz pierwszy publiczność zobaczyła "lewitujący" samochód na wodzie w wykonaniu sześciu zastępów przygotowany przez OSP Żarnowiec!

Wśród atrakcji znalazły się Strefa MotoSportu: Revline Racing Team Marcin Wilusz, BorgWarner Racing Team Szymon Piękoś & Karol Krupa oraz Wojciech Socha Team, Strefa Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie, Strefa Lotniska Rzeszów-Jasionka, Strefa Cellfast Ballon Team, Strefa Strażackie Gadżety, Strefa Stowarzyszenia Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce, Strefa ROTOR - Koło Naukowe PWSZ Krosno, Strefa Motocyklowa: Roders of Flames Chapter Krosno oraz Sherwood Riders Jedlicze, Strefa Pomocy Drogowej i Ratownictwa Drogowego, Strefa Domków Holenderskich MICCO.
Jest to już czwarta edycja wydarzenia organizowanego przez ratowników i Krosno112.pl. Po raz pierwszy spotkali się w 2016 roku, aby pomóc Hani Gancarz z Dobieszyna - dziewczynka cierpiała na nowotwór a dziś jest zupełnie zdrowa. Kolejnym razem ratownicy pojechali dla Łukasza Dubisa, a rok temu, dokładnie 20 maja na rzecz Oliwki Kozy.

Zdjęcia z wydarzenia możecie zobaczyć tutaj: Taka była Nocna Jazda Ratowników dla Olusia - fotorelacja

pd
Fot. Krosno112.pl

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021