KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nie będzie "Jazdy bez Celu"

Nie będzie "Jazdy bez Celu" Fot. Milena Myczkowska / facebook.com/NJSBCKROSNO

Urząd Miasta nie sprzeciwia się organizacji "Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu", ale wymaga dopełnienia formalności. Jak poinformowano nasza redakcję, organizatorzy zrezygnowali ze starania się o zezwolenia.

REKLAMA


Urodzinowa impreza Nocnej Jazdy Bez celu stanęła pod znakiem zapytania, o czym informowaliśmy w KrosnoCity.pl: Władze nie chcą "Jazdy bez celu"?

- Każda akcja charytatywna zasługuje na szacunek i uznanie. Jednak jak każda, choć organizowana z potrzeby serca i chęci pomocy innym, musi być realizowana zgodnie z prawem i przede wszystkim z zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom - podkreśla Joanna Sowa, rzecznik krośnieńskiego urzędu miasta.

Czy Nocna Jazda Samochodem Bez Celu (NJSBC) z okazji piątych urodzin akcji dojdzie do skutku?
Urząd Miasta podaje, że koordynator akcji NJSBC nie podał podstawowych informacji tj. kto jest organizatorem imprezy odpowiadającym za  jej bezpieczeństwo i przebieg.

- Pomimo zapewnienia, że spot odbędzie się pod nadzorem Policji i Straży Pożarnej nie przedłożono stosownego potwierdzenia od Policji ani Straży Pożarnej. Brak posiadania stosownej polisy ubezpieczeniowej. Koordynator akcji poinformował o zorganizowaniu pokazu pirotechnicznego pomimo braku zgody na zorganizowanie takiego pokazu - wylicza Joanna Sowa.
Kolejne niedociągnięcia to brak wskazania osób i zaplecza odpowiedzialnego za sprawy bezpieczeństwa i utrzymania porządku.

- Na wcześniejszych imprezach odbywało się palenie samochodów, które w mieście jest zabronione. Impreza zaczynała przybierać charakter imprezy masowej, która powinna być zorganizowana według odrębnych przepisów - dodaje Joanna Sowa.

Dodatkowo Urząd zaznacza, że koordynator akcji wnioskował o parking przy ul. Okrzei 1, który mieści się za Galerią Zawodzie, natomiast faktycznie imprezy odbywały się na parkingu po drugiej stronie tzw. "Pasterniku" na, który nie posiadał nigdy zgody.

Zarząd Dzielnicy jest przeciw
Zarząd Dzielnicy Zawodzie, który reprezentuje mieszkańców Dzielnicy zwrócił się z oficjalnym pismem początkiem maja 2018 r., o zwiększenie bezpieczeństwa na parkingu "Pasternik" przy ul. Okrzei wskazując, iż niedopuszczalne jest organizowanie pokazów ratownictwa drogowego czy technik jazdy pojazdami w godzinach nocnych po 22:00. Wnioskujący wskazuje, że "ryk" silników po 22 jest niedopuszczalny. Po organizowanej akcji teren jest zaśmiecony dziesiątkami opakowań po alkoholu.

Zrezygnowali
Podczas spotkania w Urzędzie Miasta Krosna w dniu 13 listopada z udziałem koordynatorów akcji, przedstawicieli UM Krosna, Straży Miejskiej i Policji zapadła decyzja o wydaniu zgody na przeprowadzenie NJSBC (oczywiście po uzupełnieniu niezbędnych formalności) jednak w godzinach popołudniowych koordynatorzy poinformowali urząd, iż wycofują się z organizacji akcji.

pd

 • autor: pd

22 komentarzy

 • M

  I bardzo dobrze, przepisy są i będą. Ale śmieszy mnie stwierdzenie że do dzisiaj nic się nie stało... zawsze może, nie daj boże ktoś zginie i co wtedy? ciekawe co by było jak by któremuś z tego cudownego zlotu zapaliło się auto.. w panice wszyscy by uciekali.. a wtedy ciekawe gdzie... miasto ma rację i trzeba się z tym pogodzić. Papiery, ubezpieczenie, ekipa ok róbcie nawet co tydzień ale pomyślcie też o tych co mieszkają obok tego parkingu.

  Zgłoś nadużycie M niedziela, 18, listopad 2018 01:09 Link do komentarza
 • cynik

  Zamiast smrodzić tymi zgniłymi kląkrami, lepiej zebrać te pieniądze co na paliwo i przeznaczyć na jakiś właściwy cel.

  Zgłoś nadużycie cynik sobota, 17, listopad 2018 15:37 Link do komentarza
 • Strażak

  Do Kolorowe kredki i czarny olowek mieszasz dwie różne imprezy Akcja charytatywna służb ratowniczych jest raz w roku i jeżeli chcesz znać organizatora to wystarczy zapytać lub poczytać oczywiście trzeba umieć czytać ze zrozumieniem a nie głupio komentować. Obyś nigdy nie potrzebował pomocy tych Wielkich Ludzi którzy uczestniczą w takich akcjach bezinteresownie niosąc pomoc potrzebującym. Obyś nigdy nie potrzebował ich pomocy a poza tym ciekawe ile razy spóźniłeś się do pracy z innych powodów. Szkoda chłopaków i tego że gasicie ich zapał do pomagania. Może trzeba rozważyć przeniesienie imprezy na inny parking.

  Zgłoś nadużycie Strażak piątek, 16, listopad 2018 23:19 Link do komentarza
 • Voytec

  Urząd powinien pomóc w realizacji oddolnego celu społecznego, a nie przeszkadzać.
  Ale bezpiecznie i spokojnie musi być.

  Zgłoś nadużycie Voytec piątek, 16, listopad 2018 11:18 Link do komentarza
 • Kolorowe kredki

  Nie będzie kolorowych światełek i szarmanckich aulusów na ulicach miasta, nie będzie ?

  Zgłoś nadużycie Kolorowe kredki piątek, 16, listopad 2018 08:32 Link do komentarza
 • ws721

  A jak przyjadę popatrzeć na Wisłok nocą?

  Zgłoś nadużycie ws721 czwartek, 15, listopad 2018 22:57 Link do komentarza
 • Jonny Daniels :)

  Korkowali ulice , bo są bezmyślni. Powinni zrobić tak ,że jedzie 10 aut , potem przerwa i znów 10 aut itd. Kiedyś jechali to zablokowana cała droga i dziwią się że ktoś ma obiekcje. Co do parkingu , jest przy domach , ludzie chcą w domu odpocząć. Miasto powinno wyznaczyć parking przy lotnisku i nakaz jazdy w odstępach. Nie ma ,że każdy robi co mu się podoba.Pis , PO jedno zło.

  Zgłoś nadużycie Jonny Daniels :) czwartek, 15, listopad 2018 22:50 Link do komentarza
 • RZESZOW RULES

  a co maDREGO MOGĄ NAPISAĆ KONFIDENCI Z ZAWODZIA

  Zgłoś nadużycie RZESZOW RULES czwartek, 15, listopad 2018 22:21 Link do komentarza
 • Dodaj komentarz

  Nie Pasternik a Pastewnik

  Zgłoś nadużycie Dodaj komentarz czwartek, 15, listopad 2018 18:50 Link do komentarza
 • ministrant

  Dlaczego

  Zgłoś nadużycie ministrant czwartek, 15, listopad 2018 18:14 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?