KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Spotkanie znajomych, czy impreza masowa?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Adrian Socha

Powracamy do tematu "Nocnej Jazdy Samochodem Bez Celu". W najbliższą sobotę cała akcja miała świętować swoje piąte urodziny. Nie doszło jednak do porozumienia z władzami. Twórcy NJSBC nie zgadzają się też z wersją przedstawiona przez Urząd Miasta.

REKLAMA


Czy Nocna Jazda Bez Celu to impreza masowa, czy spotkanie znajomych? Okazuje się, że to podstawowa kwestia sporna w dyskusji na temat bezpieczeństwa i zasad organizacji imprezy.

Zdaniem twórców Nocnej Jazdy rzeczywistą przyczyną są protesty okolicznych mieszkańców, do których przychylają się władze miasta.

- Te osoby niestety mylą "Nocną Jazdę" z tym, co nieraz dzieje się na parkingu wieczorami i nocami. Na parking przy Okrzei często przyjeżdżają jacyś ludzie, jest tam "chlanie" i awanturowanie, ale to nie są nasze "spoty". Nocna Jazda odbywa się mniej więcej raz na dwa miesiące - mówi Artur.

We wtorek, 13 listopada doszło do spotkania przedstawicieli NJBC z władzami Krosna, o czym informowaliśmy tutaj: Nie będzie "Jazdy bez Celu"

Z takim przedstawieniem sprawy nie zgadzają się przedstawiciele Nocnej Jazdy.

Po pierwsze zaznaczają, że zawsze był organizator, także tym razem w zawiadomieniu o organizacji "spotu" znalazło się nazwisko i podpis. Podczas akcji organizator występuje zawsze w specjalnie oznaczonym polarze. Natomiast o porządek dbają osoby oznaczone specjalnymi kamizelkami.

- Miasto chce dokumenty takie jak: ubezpieczenie grupowe uczestników,  umowę z firma ochrony oraz plan zabezpieczenia. Ale plan zabezpieczenia czego, skoro to nie jest impreza masowa tylko spotkanie znajomych? - mówi nam jeden ze współorganizatorów wydarzenia.

- Zorientowaliśmy się, to nie jest możliwe, żeby osoba prywatna mogła dostarczyć takie dokumenty do Urzędu. Zastanawiam się też czy na imprezach masowych, które organizuje Miasto (np. biegi, koncerty), wykupiona jest polisa NW dla wszystkich uczestników, czy taki wymóg jest stawiany tylko przed naszym spotkaniem? - dodaje Artur.

Organizatorzy NJBC nie są w stanie spełnić wymogów stawianych przez Urząd Miasta, dlatego nie będą występowali o zezwolenie. Nie wiadomo co będzie się działo przy ul. Okrzei w najbliższą sobotę (17 listopada) wieczorem, jeżeli osoby zachęcone wcześniejszym zaproszeniem na Facebooku spróbują przyjechać na miejsce wydarzenia.

Organizatorzy dodają, że na spotkaniu zagrożono zamknięciem parkingu i wymierzaniem kar osobom, które się nie zastosują do zakazu.

pd

 • autor: pd

5 komentarzy

 • m.

  Ja niestety jestem na nie z tą imprezą, ponieważ ktoś musi byc odpowiedzialny za tą akcję. A tu każdy umywa ręce. A jakby coś się stało to co wtedy? Zero ubezpieczenia, organizatora formalnie nie ma... do tego śmietnik zostaje na parkingu ryk aut, blokada ulic. Rozumiem pasja, spotkanie znajomych, ale jakieś podstawowe zasady muszą być zachowane

  Zgłoś nadużycie m. niedziela, 18, listopad 2018 09:14 Link do komentarza
 • Kolorowe kredki

  Do > ws721 wiaduję się, że precedensów nie znasz "orszak weselny, kondukt żałobny ", pomimo tego, że czasami naruszają zasady i przepisy prawa o ruchu drogowym, to jednak te sytuacje mają oparcie w zasadach współżycia społecznego, zwyczaju i obyczaju lokalnym, w oparciu o precedens jako wydarzenie mające usprawiedliwienie w oparciu o podobne zdarzenia. Tak jak wypicie szampana w określonych chwalebnych sytuacjach w miejscu zabronionym ma oparcie w precedensie "Nocy Sylwestrowej", znana jest sytuacja po awansie do Euro na Stadionie Narodowym, gdzie kapitan białoczerwonych pije szampana, niekibic doniósł, uprawnione organa zastosowały owy przepis - tak trochę!

  Zgłoś nadużycie Kolorowe kredki sobota, 17, listopad 2018 18:08 Link do komentarza
 • dzidzi

  To w Krośnie jest zakazane parkowanie na parkingu??? Bo nie rozumiem. Kto mi zabroni przyjechać i zaparkować? A że przypadkiem spotkam kogoś znajomego i chwile z nim pogadam to co zamkną mnie? Za co? Za zaparkowanie czy za rozmowe? No ale chcieliście mieć Przytockiego za prezydenta to macie heh...pewnie większość z tych osób na niego głosowała:] Podziękował wam w piękny sposób.

  Zgłoś nadużycie dzidzi sobota, 17, listopad 2018 13:32 Link do komentarza
 • Rafałł

  Tam jest obok restauracja o złej renomie w której od pewnego czasu Radny robi dyskoteki. Picie alkoholu za kierownicą i awantury tam występujące też zostały pechowo złączone z "Nocną jazdą po mieście".

  Zgłoś nadużycie Rafałł sobota, 17, listopad 2018 00:31 Link do komentarza
 • ws721

  A orszak weselny? Też jedzie kolumna samochodów i jeszcze trąbią! ( grupa bliższych lub dalszych znajomych)

  Zgłoś nadużycie ws721 piątek, 16, listopad 2018 22:08 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?