Logo
Wydrukuj tę stronę

Powiat krośnieński rozszerza współpracę polsko-słowacką

  • autor: (eb)
  • środa, 12, czerwiec 2019 00:58
  • wielkość czcionki - - + +
Powiat krośnieński rozszerza współpracę polsko-słowacką Fot. Powiat Krośnieński

Powiat Krośnieński w partnerstwie z Zarządem i Utrzymaniem Dróg Regionu Autonomicznego Preszowa składa wspólny wniosek na realizację projektu z dziedziny turystyki i kultury.

REKLAMA


Z inicjatywy starosty krośnieńskiego Jana Pelczara 10 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Krośnie,  podpisano porozumienie w sprawie realizacji mikroprojektu wspólnego pt. "Rozwój dziedzictwa przyrodniczego i historycznego na obszarze pogranicza polsko - słowackiego".

Porozumienie ze strony partnera wiodącego, którym jest Powiat Krośnieński, podpisali starosta Jan Pelczar i wicestarosta Andrzej Guzik. Stronę słowacką reprezentował dyrektor Marcel Horvath.

Projekt zakłada wytyczenie i oznakowanie ścieżki przyrodniczo - edukacyjnej w zabytkowym parku na terenie Pałacu Stawiarskich w Jedliczu oraz adaptację pomieszczeń Pałacu z przeznaczeniem na sale muzealne. Przewiduje także organizację cyklu wydarzeń  po stronie polskiej "Ocalić od zapomnienia - przyrodę kocham i szanuję". Z kolei po stronie słowackiej m.in. zaadoptowany zostanie teren na potrzeby utworzenia Muzeum Drogownictwa w Śvidniku.

Podpisanie porozumienia odbyło się w obecności delegacji węgierskiej z XVII dzielnicy Budapesztu, której przewodniczył wiceburmistrz Tivadar Fohsz. Spotkanie było także okazją do rozmów na temat realizacji trójstronnych projektów w przyszłej perspektywie finansowej.

(eb)
Fot. Powiat Krośnieński

  • autor: (eb)

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021