Logo
Wydrukuj tę stronę

Nie wiesz jak urządzić swój dom?

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne

Kluczem do uzyskania wymarzonego efektu w postaci pięknego mieszkania jest dobór odpowiednich mebli. Aktualnym, trendem są nowoczesne meblościanki mające prostą formę: jednolite kolory, bez zbędnych ozdobników.

REKLAMACały ich urok tkwi w niekonwencjonalnej bryle opartej na kształtach geometrycznych. Sekretem dobrego stylu są meble wykończone na wysoki połysk. Najmodniejsze i najbardziej uniwersalne są dwa wybarwienia kolorystyczne: biały i czarny połysk. Połyskująca biel odbija promienie słońca sprawiając, że pomieszczenie staje się pełne blasku. Biel najlepiej oddaje istotę nowoczesnej aranżacji. Kolor ten jest czysty i promienny, sprawia, że pomieszczenia wydają się przestrzenne.

Drugim z kolorów jest klasyczna czerń, która nadaje pomieszczeniu elegancji. Stosowne jest, także łączenie obu kolorów w postaci dwu-kolorowych mebli i/lub dodatków.

Sklep internetowy VIVALDI MEBLE oferuje meblościanki, komody, stolik RTV, ławy, garderoby i inne meble w kolorach: białym i czarnym.

Dobrze dobrane oświetlenie w nowoczesnym wnętrzu jest istotnym środkiem eksponowania faktury i materiałów, z których wykonane są meble i dodatki. Na rynku dostępne są meble, które sprzedawana są z oświetleniem LED. Popularnym rozwiązaniem jest oświetlenie RGB - gdzie za pomocą pilota istnieje możliwość zmiany barwy i natężenia światła.

Poniżej przeczytacie kilka podstawowych porad odnośnie stylowego i efektownego umeblowania wnętrza.

Jeżeli naszym celem jest optycznie powiększenie pomieszczenia sprytnym trikiem jest umieszczenie bezpośrednio przy ścianie ciągu mebli o niskiej wysokości. Dzięki temu zabiegowi zyskamy iluzje szerokiej ściany.

Kolejną przydatną sztuczką jest zamierzone skrócenie pokoju lub wydzielenie w nim odrębnej strefy. W tym celu stosujemy wysoki pionowy element. Jest to bardzo przydatny zabieg, kiedy stawiamy na otwarty plan mieszkania. Bardzo często łączymy salon z aneksem kuchennym, wtedy ten trik może nam posłużyć jako wydzielenie odrębnych stref pomieszczenia np. jadalnią a salonem.

Jeśli w pomieszczeniu brakuje miejsca do przechowywania do wybranej wcześniej meblościanki warto dokupić komodę. Jest to szalenie modny sposób na zwiększenie powierzchni do przechowywania zachowując jednocześnie dobry styl.

art. spons.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020