KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Panele podłogowe - niezwykły efekt i wygoda w Twoim wnętrzu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Eleganckie, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne podłogi to najlepsze rozwiązani e w miejscach często uczęszczanych, zarówno w mieszkaniach, jak również w pomieszczeniach biurowych oraz miejscach użyteczności publicznej, m.in. w szkołach, przedszkolach czy urzędach. Podłogi z paneli cieszą się niezmienną popularnością już od kilku dekad, gdyż prezentują się atrakcyjnie, są proste w montażu i bardzo łatwo się je czyści. Sklep z podłogami https://1000podlog.pl/podlogi,panele_podlogowe/ oferuje bogatą gamę wzorów paneli idealnie pasujących do naszego mieszkania czy biura.

REKLAMA


Wszechstronne i różnorodne - doskonałe w każdym wnętrzu
Podłoga z paneli to znakomite rozwiązanie zarówno w reprezentacyjnych salonach, jak i w kameralnych sypialniach oraz biurach czy w salach konferencyjnych. Starannie dobrane tworzą odpowiedni nastrój, ponadto idealnie pasują zarówno do tradycyjnych wnętrz, jak również nowoczesnych, modernistycznych lub industrialnych pomieszczeń. Niektóre rodzaje paneli można nawet stosować w łazienkach, gdyż wykazują dużą odporność na wilgoć.

Znakomita alternatywa wobec parkietu
Panele drewniane to tańsza, chociaż równie efektowna wersja parkietu. Ich położenie nie zajmuje zbyt wiele czasu, a ponadto nie wymagają lakierowania czy cyklinowania. Ze względu na różną klasę ścieralności oraz grubość można je stosować w różnych miejscach, a niektóre rodzaje znakomicie przewodzą ciepło, dlatego można je układać we wnętrzach wyposażonych w system ogrzewania podłogowego.

Jak odmienić wygląd wnętrza?
Podłogi potrafią zmienić wygląd każdego pomieszczenia. Umiejętnie dobrany odcień paneli sprawi, że dane wnętrze może wydać się większe, szersze, bardziej przestronne lub jaśniejsze.  Aby zmienić wygląd Twojej podłogi sklep sprzedający panele podlogowe proponuje niezliczoną ilość wzorów o różnej tonacji kolorystycznej oraz rozmaitych fakturach. Warto jednak zadbać o to, aby podłogi z paneli zostały położone profesjonalnie zgodnie z zaleceniami producenta. Najczęściej układamy panele prostopadle do podłogi, choć istnieją wnętrza, w których warto złamać tę żelazną zasadę i ułożyć je równoległe do okna i kąta padania światła. Wówczas uzyskamy niezwykły efekt – optycznie poszerzymy wnętrze.

Zalety paneli podłogowych
Niezależnie od rodzaju panele podłogowe mają wiele zalet. Są powszechnie dostępne, uniwersalne i tanie oraz proste w montażu. Ogromna gama kolorów i różne rodzaje faktur sprawiają, że dzięki podłodze z paneli każde wnętrze zyska swój indywidualny charakter. Z uwagi na wysoką trwałość i piękny wygląd ogromnym powodzeniem cieszą się panele dębowe występujące w kilku różnych odmianach, m.in. Valley palony, Valley Mocca, Valley Rillington, a także La Mancha, Western czy Verdon.

Wysoka funkcjonalność podłóg
Podłogi z paneli drewnianych są znacznie bardziej efektowne i trwałe niż te z laminatu. Są również znacznie grubsze, co oznacza, że składają się z kilku warstw i można je kilkakrotnie cyklinować. Panel drewniany składa się z drewnianej sklejki na spodzie, na którą nakłada się drewnopochodną płytę HDF, a na wierzchu kładzie się twarde drewno, które dodatkowo chroni się woskiem, lakierem lub olejem.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?