KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Meble pokojowe - jakie wybrać?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Urządzasz mieszkanie? To zadanie może być zarówno ekscytujące, jak i przytłaczające. Ogrom dostępnych rozwiązań w zakresie materiałów wykończeniowych i wyposażenia sprawia, że nietrudno się pogubić. Jak wybrać meble pokojowe, by były praktyczne, a jednocześnie reprezentatywne i na co zwracać uwagę przy zakupie?

REKLAMA


Jak urządzić salon?
Salon to pomieszczenie, w którym swój czas spędzają wszyscy domownicy, a także miejsce, w którym przyjmujemy gości. Służy odpoczynkowi, rozrywce, a często także spożywaniu posiłków. W małych mieszkaniach, w których każdy metr kwadratowy powierzchni jest na wagę złota, salon to także ważne miejsce do przechowywania najróżniejszych przedmiotów. Przy urządzaniu pomieszczenia należy wziąć pod uwagę wszystkie jego funkcje, a jednocześnie zadbać o to, aby pomieszczenie było wizualnie atrakcyjne i zachęcało do przebywania w nim.

Nieśmiertelne meblościanki
Salon większości osób kojarzy się z wygodną kanapą lub zestawem wypoczynkowym oraz meblościanką. Mimo że ta forma mebla niektórym kojarzy się z topornymi i niezbyt gustownymi wzorami sprzed kilkudziesięciu lat, to obecnie łatwo znaleźć meblościankę, która będzie nie tylko praktyczna, ale i ładna. Współczesne projekty często są lekkie wizualnie i minimalistyczne, dzięki czemu nie przytłaczają pomieszczenia.

Propozycje salonów meblowych to dziś zarówno niezwykle nowoczesne formy, jak i dopracowane elementy w stylu retro, które zadowolą każdego miłośnika stylowego wystroju. Szeroki wybór meblościanek pokojowych dostępnych pod adresem https://mirat.eu/mebloscianki,c704.html zmieni Twoje zdanie na temat tego rodzaju mebli. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na meble ciemne, które dodadzą pomieszczeniu elegancji, lub jasne, które rozświetlą je i powiększą optycznie. Nowoczesne formy i nietypowe zestawienia znacząco odbiegają od tego, co możesz pamiętać z zamierzchłych czasów. Ciekawym rozwiązaniem są przeszklenia i podświetlenia. Optycznej lekkości aranżacji dodadzą też meble mocowane do ściany. Wrażenie unoszenia się nad podłogą zapewnia oryginalne rezultaty. Jednocześnie wisząca meblościanka oznacza brak trudnych w czyszczeniu zakamarków, przez co jest bardzo praktyczna.

Nowoczesne meble pokojowe - postaw na własny styl
Nowoczesne rozwiązania w zakresie mebli pokojowych umożliwiają ich pełne dopasowanie do własnych potrzeb. Nie chodzi tu jedynie o stronę wizualną, ale także funkcję. Urządzając salon, warto więc zastanowić się przede wszystkim, jakiego rodzaju przestrzeni do przechowywania potrzebujesz. Pozwoli to oszacować rodzaj oraz ilość niezbędnych elementów. Pamiętaj, że półki są zdecydowanie lżejsze wizualnie niż zabudowana konstrukcja szafek, jednak trudniej utrzymać je w czystości. Dobrym kompromisem są tzw. gabloty, czyli przeszklone regały i szafki. To świetne miejsce m.in. na książki i inne przedmioty, które chcesz wyeksponować, jednak ich odkurzanie mogłoby stanowić kłopot. Wybierając dodatkowo nowoczesne podświetlenie LED, nadasz meblom lekkości i nowoczesności.

Warto pamiętać również, że tak duży element wystroju, jakim zwykle jest meblościanka, dominuje w pomieszczeniu i nadaje mu ton. Dlatego wygląd mebli jest bardzo ważny. Powinien on pasować do pozostałych elementów wyposażenia. Jeśli Twój salon połączony jest z kuchnią, meble pokojowe nie mogą „gryźć się” z szafkami. Możesz postawić na jednolitą stylistykę lub przemyślany kontrast, który jednocześnie oddzieli od siebie wizualnie dwie strefy. Meblościanka powinna pasować również do koloru ścian.

Można przy tym dobierać jasne meble do jasnych ścian lub ciemne do ciemnych, należy jednak pamiętać, by przełamać aranżację kontrastowym akcentem, tak aby nie była monotonna (w przypadku wariantu jasnego) lub zbyt przytłaczająca (przy ciemnej kolorystyce). Zestawienie kontrastowe ścian i mebli sprawi zaś, że staną się one akcentem dominującym w pomieszczeniu. Aby nie przesadzić, warto skupić się na tym, by w całym wnętrzu nie pojawiły się więcej niż 3-4 kolory. Zapewni to spójność aranżacji.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?