KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Klamka do drzwi wewnętrznych. Jak ją wybrać?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Przy wyborze klamki do drzwi wewnętrznych zwykle bierzemy pod uwagę tylko jej wygląd. Tymczasem inne czynniki są równie ważne.

REKLAMA


Klamka to tylko niewiele znaczący detal, którego rola sprowadza się do otwierania drzwi? Nic bardziej mylnego! Modele przeznaczone do montażu w drzwiach wewnętrznych w dużym stopniu wpływają także na wystrój pomieszczeń, a ich ewentualne wady i usterki już po krótkim czasie potrafią wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejszych domowników. To chyba wystarczające powody, by wyboru klamki do drzwi wewnętrznych nie lekceważyć. Które czynniki będą jednak najważniejsze? Na to pytanie odpowiadamy wspólnie ze sklepem klamki-bartex.pl.

Metal, drewno czy plastik? Jaki materiał?
Materiał, z którego wykonano klamkę to najważniejszy czynnik, który należy wziąć pod uwagę przy jej wyborze. Wpływa on na jej wygląd, wytrzymałość i walory funkcjonalne. Obecnie w sklepach znajdziemy klamki wewnętrzne wykonane z następujących materiałów:

- tworzyw sztucznych - takich jak poliwęglany czy polipropylen,
- metalu - przede wszystkim z aluminium i znalu, ale też ze stali czy mosiądzu,
- drewna - najpopularniejsze są gatunki krajowe takie jak sosna czy dąb, ale dużo bardziej eleganckie i wytrzymałe są gatunki egzotyczne.

Nowoczesność vs klasyka. Wygląd klamki
Poza tym duże znaczenie ma też sam wygląd klamki. Tu zasada jest następująca - kierunkowskazem musi być wystrój pomieszczenia, w którym się ona znajdzie. Nowoczesne, minimalistyczne klamki wykonane z aluminium w tradycyjnie urządzonych wnętrzach będą wyglądać po prostu źle. Podobnie sprawa będzie się miała w odwrotnym przypadku - klasyczne klamki z mosiądzu czy drewna bardzo trudno będzie dopasować do mieszkań zaaranżowanych na współczesną modłę.

Czy ta klamka się sprawdzi? Jak ją testować?
Równie ważne są też walory funkcjonalne. Dobra klamka powinna działać płynnie, nie zacinać się i dobrze leżeć w dłoni. Jak przetestować klamkę pod tymi względami? Po prostu złapać i sprawdzić, czy jej działanie nam odpowiada. Nie oznacza to, że udanych zakupów nie można dokonać w internecie. Jeśli klamkę kupiliśmy online, nie zapominajmy, że jeśli mamy do niej zastrzeżenia, możemy zwrócić ją sprzedawcy bez podawania przyczyny i zamówić kolejny model.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?