Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Jak wybrać najlepszą butlę gazową?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wyjazd na działkę, pod namiot lub do domku letniskowego często wiąże się z drobnymi niewygodami, które mogą wpłynąć np. na problem związany z przygotowywaniem sobie posiłków. Właśnie dlatego turyści tak chętnie zabierają ze sobą turystyczne butle z gazem. Dzięki temu nie muszą odmawiać sobie ciepłego posiłku lub grilla w gronie najbliższych osób. Warto jednak zastanowić się nad tym, jaka butla z gazem będzie najlepsza na tego typu eskapady, ale też jak prawidłowo ją przechowywać, by nie stanowiła zagrożenia.

REKLAMACo warto wiedzieć na temat gazu?
Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że gaz należy do jednych z najbardziej przydatnych i cennych paliw. Właśnie dlatego tak chętnie jest wykorzystywany nie tylko podczas wakacyjnych podróży, ale też w gospodarstwach domowych. Jednak nie można też zapomnieć o tym, że gaz może też być bardzo niebezpieczny dla zdrowia i życia człowieka. Przede wszystkim jest to związane z niewłaściwym użytkowaniem i przechowywaniem, dlatego warto zwrócić uwagę na tę kwestię.

Przechowywanie butli z gazem
Gaz bywa niebezpieczny i może doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Jednak zazwyczaj dzieje się tak tylko wtedy, gdy nie zadbamy w wystarczającym stopniu o właściwe przechowywanie tego paliwa. Szczególnie należy pamiętać o tym, podczas transportu, ponieważ nawet temperatura butli jest bardzo ważna. Dlatego warto kontrolować to, by nie przekroczyła 35 st. Celsjusza. Poza tym butla powinna być przechowywana w suchym i dobrze wentylowanym miejscu. Ważne jest również to, by nie trzymać w budynku butli, która nie jest podłączona do żadnego urządzenia. Poza tym trzeba też pamiętać o tym, by butla z gazem nie była ustawiona w pobliżu źródła ognia.

Szczelna i bezpieczna butla
Podczas wyboru butli gazowej, trzeba przede wszystkim pamiętać o tym, że ona nie może w nawet najmniejszym stopniu zagrażać zdrowiu i życiu jej użytkowników. Dlatego tak ważne jest to, by została wykonana z odpowiednich materiałów, które będą odporne na przypadkowe uderzenia. Niezwykle istotne jest również to, by butla była w pełni szczelna, gdyż ulotnienie się gazu może doprowadzić do zatrucia lub wybuchu. Właśnie dlatego konieczne jest kupowanie butli z gazem tylko od sprawdzonych dostawców jak np. tezet.pl.

Pojemność i waga
W zależności od tego, gdzie się wybieramy i do jakich celów będziemy wykorzystywać butlę z gazem, podczas wyboru powinniśmy kierować się jej pojemnością oraz wagą. Dzięki temu nie będzie stanowiła nadmiernego ciężaru, co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy podróżujemy tylko z plecakiem. Warto też zwrócić uwagę na to, by butla miała specjalny uchwyt, który ułatwia przenoszenie. Zazwyczaj ten element jest wykonany z wytrzymałego plastiku lub metalu.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj