Logo
Wydrukuj tę stronę

Sposoby na przechowywanie w kuchni

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Nawet w całkiem sporych mieszkaniach kuchnia musi pełnić jednocześnie funkcję spiżarki. To właśnie w niej przechowujemy zapasy żywności, sprzęt AGD, a także zastawę stołową. Dobrze zaplanowana strefa przechowywania to jedna z najważniejszych rzeczy w kuchni.

REKLAMASzczególnie w małych kuchniach liczy się dosłownie każdy centymetr powierzchni trzeba bardzo starannie zaprojektować meble, a także dobrać odpowiedni system przechowywania. Dzięki niemu można znacznie zwiększyć miejsce. Przyjrzyjmy się, jakie są najnowsze rozwiązania na rynku.

Wysuwana spiżarnia - Szafki typu cargo pozwalają nie tylko zwiększyć znacznie ilość przechowywanych rzeczy. Dzięki wysuwanym szufladom można szybko zobaczyć co jest w środku, bez konieczności przesuwania produktów.  Oszczędza to nie tylko czas, ale także pieniądze - wiemy co jest w spiżarce i nie kupujemy produktów, które zawieruszyły się w kącie szafki. Zgromadzenie produktów w jednej szafce (najlepiej wysokiej) pozwala uniknąć biegania od szafki do szafki, by zgromadzić wszystkie potrzebne produkty.

Narożne szafki - są pozornie najtrudniejsze do zagospodarowania. Tymczasem dobrze dobrany system sprawia, że jest to najpojemniejsza kuchenna szafka. Ostatnio najbardziej popularne są wysuwane szuflady. Dzięki nim łatwo jest posegregować na przykład naczynia lub garnki. Rogi takich szuflad, to idealne miejsce do przechowywania niewielki rondli, talerzyków, lub drobnych przyborów kuchennych.

Wewnętrzna strona szafek - idealnie nadaje się na przykład do przechowywania przypraw. Wystarczy zamontować metalową płytkę do której będziemy doczepiali pojemniki z przyprawami z przyklejonym magnesem.

Innym sposobem jest zawieszenie po wewnętrznej stronie szafek lekkich półeczek, na których można przechowywać podręczne drobiazgi. Natomiast na przyczepionych haczykach można powiesić zmiotkę i szufelkę lub ściereczki.

Dodatkowa półeczka pod półką - niewielka półeczka montowana na standardowej półce to doskonałe miejsce do trzymania kubków, małych talerzyków lub zestawu miseczek.

Koszyczki do szafki pod zlewem - druciane koszyczki na stelażu to idealne rozwiązanie do szafek pod zlewozmywakiem. Ze względu na biegnące rury bardzo trudno jest w nich utrzymać porządek i dobrze zagospodarować. Tymczasem wąskie koszyki świetnie się nadają do segregowania środków czystości.

Zamrażarka - wiele osób nie potrafi wykorzystać miejsca w zamrażarce. Zamrożone produkty leżą najczęściej bezładnie w szufladach, co powoduje, że aby dostać się do potrzebnej mrożonki trzeba przerzucić kilkanaście innych. To nie tylko strata energii, ale także miejsca. Tymczasem specjaliści radzą, by żywność mrozić w woreczkach, które następnie układamy płasko na dnie szuflady. Jeszcze ciekawszym rozwiązaniem jest ustawienie lub ułożenie woreczków w opisanych pojemnikach lub koszyczkach. Od razu będzie wiadomo po co sięgamy. (źródło: http://www.kuchniewarszawa.com.pl/artykuly/kuchnie-na-wymiar/)

 

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020