Logo
Wydrukuj tę stronę

Zegarek, już nie taki prosty jak było to kiedyś

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Kiedyś zegarki miały tylko jedną funkcję. Miały wskazywać czas. Początkowo były to proste mechanizmy, które trzeba było regularnie nakręcać, niekiedy nawet pilnować i poprawiać czas, ponieważ nosiły liczne błędy. Później - prawdopodobnie zegarki Casio, zaczęły wprowadzać pierwsze zegarki, które były elektroniczne, zasilane na małe baterie. Myślimy, że każdy, kto wychowywał się w latach 90-tych pamięta te z kalkulatorami, prawda? To pokazuje tylko delikatną zmianę, jaka nastąpiła w tym urządzeniu. Jak to wygląda dzisiaj?

REKLAMAZegarki do zadań specjalnych
Wszystko się zmienia, zegarki tak samo. Obecnie można kupić taki, który będzie wspomagać nas przy naszym hobby. Nurkujemy? Będziemy mieć pomiar głębokości, naturalnie w wodoodpornej obudowie. Latamy samolotami? Z określeniem wysokości również nie będzie żadnego problemu. Kochamy surwiwar? Kompas, zasilanie na światło słoneczne i wiele innych gadżetów znajdziemy w zegarekdlaciebie.pl. Czy jest to dobra i pożądana zmiana? Naszym zdaniem, jak najbardziej. Mało kto może nosić ze sobą wielu produktów i gadżetów i dobrze, jak taki jeden zegarek łączy w sobie tak wiele funkcji i możliwości. Nie tylko kieszeń robi się lżejsza, to i zegarek staje się jeszcze bardziej atrakcyjny!

Nowoczesne zegarki, które wygrywają z telefonami!
Dużo się mówi o konkurencji między zegarkami, a na przykład telefonami komórkowymi. Wiele modeli smatphonów posiada wiele funkcji, jednak nie zawsze będziemy mogli je wszędzie ze sobą zabrać. A takie zegarki mają już funkcje smart - odbierają połączenia, wysyłają SMSy, liczą kroki i spalone kalorie, pozwalają łączyć się z internetem, wysyłać muzykę do samochodu czy nawet telewizora, a do tego wciąż pokazuje czas - bo przecież nie możemy zapominać o najważniejszej funkcji tego urządzenia.

Czy zegarki kiedykolwiek pójdą w zapomnienie? Po tym, jak producenci reagują na potrzeby rynkowe, możemy z dużą pewnością powiedzieć, że nigdy. Zawsze będą dostępne. Niekiedy jako urządzenie do wskazywania czasu. Innym razem jako biżuteria czy mądry gadżet do codziennej pracy i łatwiejszego funkcjonowania w świecie.

 

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020