KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Monitoring IP - poznaj zalety i możliwości!

Przestarzałe rozwiązania wizyjne coraz częściej zostają wypierane przez nowoczesne - często niewidoczne kamerki służące rejestrowaniu i obserwowaniu miejsc newralgicznych i szczególnie narażonych przestrzeni.

REKLAMA


Rola tych pierwszych ograniczała się zwykle do prewencji i nie przynosiła oczekiwanych efektów. Warto podkreślić, iż monitoring IP może z powodzeniem zastąpić przestarzałe rozwiązania wizyjne niosąc ze sobą mnóstwo zalet. O jakich atutach mowa?

Innowacyjne rozwiązania technologiczne
Największą zaletą monitoringu IP jest jego zaawansowanie technologiczne. Polega ono w przesłanie obrazu zarejestrowanego poprzez połączenie sieciowe. Większość tego typu urządzeń niesie ze sobą szereg funkcji dodatkowych - m.in. czujniki PIR będące pasywnymi czujnikami podczerwieni odpowiedzialnymi za wykrywanie ruchu w pomieszczeniu oraz alarm. Za sprawą takich możliwości technologicznych kamery mogą w sposób natychmiastowy włączyć alarm oraz uruchomić rejestrację obrazu przez jedną - wskazaną, bądź wszystkie kamery monitorowania. Opcja ta doskonale sprawdzi się w sklepie, biurze, mieszkaniu oraz każdym innym obiekcie z dowolnego miejsca na ziemi - zarówno przez komputer, jak i laptop oraz telefon. Taka alternatywa z pewnością przypadnie do gustu osobom przebywającym często poza domem. Przykładowe zestawy monitoringu znajdą Państwo w sklepie Montersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/telewizja-przemyslowa

Prostota obsługi
Sama nazwa wskazuje na fakt, iż ten rodzaj monitoringu nie wymaga okablowania. Spokojnie wystarczy zasilenie z pobliskiego gniazda, bądź puszki (230V). W konsekwencji nie musimy kuć ścian,, zrywać tynku i być przy okazji narażonym na ewentualne awarie związane z instalacją. To niewątpliwy atut kamer IP. Ponadto monitoring można w kilka sekund przenieść do innego pomieszczenia, a jego obsługa jest niezwykle banalna i poradzi z nią sobie każdy, kto potrafi obsługiwać prosty telefon, bądź pilot do TV!

Podobnie rzecz się ma z montażem, bowiem system konfiguruje się automatycznie , zaś podgląd możliwy jest z każdego miejsca na globie za sprawą obecności Internetu P2P. W całkowitych systemach istnieje ponadto możliwość zapisu obrazu w specjalnej chmurze i dedykowanej jej aplikacji. Intuicyjna obsługa monitoringu to walor o którym miłośnicy rozwiązań konwencjonalnych – analogowych mogą jedynie pomarzyć. W razie jakiejkolwiek usterki z pomocą przyjdą fachowcy - wystarczy zadzwonić pod numer wskazany na infolinii. Profesjonalna obsługa zadba o każdy detal.

Oszczędności
Obecność tego rodzaju monitoringu to także oszczędności. Niskie ceny, wysoka jakość oraz dodatkowe funkcje sprawiają, że będzie to doskonały wybór dla osób dbających o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Doskonałym rozwiązaniem będzie w tym przypadku zestaw poszerzony wyposażony we wbudowany rejestrator. Warto także zaopatrzyć się w stosowny switch PoE do monitoringu IP, który jest dostępny w rewelacyjnej ofercie sklepu - Montersi.pl - https://www.montersi.pl/switche-poe-do-monitoringu

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?