Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Najczęstsze usterki iPhone i iPad

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Urządzenia marki Apple nie należą do najtańszych, jednak wyróżniają się wysokim zaawansowaniem technologicznym. Z tego też względu mnóstwo użytkowników decyduje się na ich zakup. Każdy poszczególny model telefonu i nie tylko nieco się od siebie różni, wprowadzane są bowiem kolejne udoskonalenia. Niemniej, zdarza się że sprzęt tego typu ulega awariom oraz uszkodzeniom. Nierzadko następuje to poprzez niewłaściwe użytkowanie (upadki, zalania, porysowania). Jakie najczęstsze usterki dotyczą urządzeń Apple i jak wówczas należy postępować?

REKLAMARozbity wyświetlacz lub szybka
W związku z tym, że iPhone bądź iPad składają się w głównej mierze z dotykowego ekranu, jest on szczególnie narażony na uszkodzenia. W większości przypadków wystarczy zakup szkła hartowanego lub etui. Osoby, które nie pomyślą jednak odpowiednio wcześnie o dodatkowym zabezpieczeniu, mogą później narzekać na stłuczony wyświetlacz. Czy da się go jakoś naprawić? Niestety, konieczna będzie wymiana całego wyświetlacza na nowy, co pociąga za sobą duże koszty. Ponadto wo wymiany będzie również digitizer, czyli szybka dotykowa. Często mylona jest z wyświetlaczem LCD, nie jest to jednak to samo. Digitizer znajduje się bowiem wyłącznie na zewnątrz, to właśnie jego dotykamy, gdy przykładamy palec do ekranu. 

Zalanie sprzętu - co robić?
Zapewne niejedna osoba miała problem z zalaniem swojego telefonu komórkowego, czy to poprzez wylanie na niego napoju, czy kąpiel w jeziorze, gdy w kieszeni cały czas był nasz smartfone. W takim przypadku liczy się przede wszystkim czas reakcji. Musimy bowiem działać ja najszybciej. Kluczowe jest zatem znalezienie serwisu i zaniesienie naszego sprzętu, z nadzieją że można go jeszcze uratować. Polecane miejsce do tego celu to https://www.maclife.pl/, czyli autoryzowany serwis marki Apple. Jeszcze zanim zaniesiemy urządzenie do naprawy, postarajmy się je osuszyć, tak aby nie zalegała w nim wilgoć. Sprzęty zalane cieszą są zazwyczaj naprawiane w pierwszej kolejności.

Wymiana wysokiej klasy podzespołów
Niektóre elementy urządzeń elektronicznych podlegają zużyciu. W telefonie najczęściej cierpki w wyniku tego przycisk home, który po prostu przestaje działać. Nie zaleca się jednak próbować go w jakiś sposób naprawić. Najlepsze wyjście to wymiana niesprawnego przycisku na nowy podzespół. Nie będzie ona droga, a przywróci funkcjonalność. Równie często spotkać można się z uszkodzoną kamerą w iPhone. W tym przypadku także konieczna będzie wymiana na nowy podzespół. Zanim to jednak nastąpi, trzeb dokładnie sprawdzić, czy uszkodzeniu aby na pewno uległa kamera. Może się okazać, że jest to jedynie taśma, którą da się szybko naprawić.

Urządzenia marki Apple, podobnie jak wszystkie urządzenia elektroniczne są podatne na uszkodzenia czy usterki. Bardzo istotne jest, aby naprawiać je wyłącznie w profesjonalnych serwisach, dysponujących oryginalnymi częściami. W innym przypadku stracimy gwarancję, a funkcjonalność naszego sprzętu zostanie znacznie pogorszona.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj