Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Wirtualne loty samolotem to jedna z atrakcji Festiwalu Nauki i Techniki

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Już po raz VI odbędzie się Krośnieński Festiwal Nauki i Techniki. Na wirtualne loty samolotem, pokazy robotów i eksperymentów naukowych tradycyjnie zaprasza Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej i Nowoczesnych Technologii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 "Mechanik" im. Stanisława Staszica w Krośnie.

REKLAMAIdeą festiwalu jest popularyzacja nauki i najważniejszych osiągnięć naukowych, a także rozbudzanie zainteresowań kierunkami technicznymi. Wcześniejsze edycje Festiwalu cieszyły się zainteresowaniem i były na bardzo wysokim poziomie.

Na odwiedzających będą czekali przedstawiciele uczelni wyższych technicznych, liczne instytucje badawcze, rozwojowe, naukowe oraz przedsiębiorstwa, które pragną zaszczepić wśród młodych osób bakcyla nauki i wiedzy o nowoczesnych technologiach.

Zapoznacie się z informacjami ze świata nauki oraz techniki. Będziecie mogli poszerzyć własne horyzonty wiedzy, wymienić się doświadczeniami, uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania i przede wszystkim poeksperymentować. Wśród atrakcji przewidziano liczne eksperymenty naukowe, laboratoryjne oraz pokazy.

- Kolejnym powodem organizowania tego dwudniowego spotkania jest chęć promowania zawodów technicznych, wspartych nowoczesnymi technologiami, ukazanie korzyści, kwalifikacji oraz kompetencji pozwalających zaplanować w przyszłości wymarzoną karierę zawodową - mówi Bogdan Adamski, dyrektor "Mechanika".

Zaplanowano m.in. interaktywne wykłady i pokazy przygotowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza oraz Mobilne Planetarium.

Festiwal odbędzie się w dniach 21-22 marca.  

Zobacz jak było w ubiegłym roku: V Festiwal Nauki Techniki

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj