Logo
Wydrukuj tę stronę

Festiwal im. Jana Kiepury - Przystanek Krosno

Już niedługo za sprawą Festiwalu im. Jana Kiepury nasze miasto gościć będzie znakomitych śpiewaków, muzyków i tancerzy. Gala odbędzie się 16 marca 2013 r. w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR. Gospodarzem będzie Bogusław Kaczyński, znany dziennikarz, publicysta i krytyk muzyczny. Swymi opowieściami przybliży krośnieńskiej publiczności świat opery, operetki i musicalu.

REKLAMA


alt
Fot. kiepurafestival.pl

Festiwal im. Jana Kiepury zorganizowany został po raz pierwszy w 1967 roku. Jego charakter obejmuje prezentacja największych dzieł operowych, operetkowych, spektakli baletowych i teatralnych.

Festiwal rozpoczął w sezonie 2012/2013 kolejny rozdział swojej działalności. Odbywa się w formie Przystanków, nie w jednym miejscu (Krynica-Zdrój) jak było dotychczas, ale w różnych większych i mniejszych miastach w kraju i zagranicą.

alt
Fot. kiepurafestival.pl

Zamiast przyjeżdżać na nasze zaproszenie, my przyjedziemy do Państwa ze znakomitymi gwiazdorami sceny muzycznej i Orkiestrą Straussowską „Obligato” z Krakowa pod dyrekcją ulubieńca publiczności - Jerzego Sobeńko. – mówi Bogusław Kaczyński, Gospodarz Festiwalu im. Jana Kiepury.

W programie usłyszymy fragmenty słynnych dzieł oraz piosenki z repertuaru Jana Kiepury. Podziwiać będziemy arie, duety i sceny zbiorowe z Barona cygańskiego, Nocy w Wenecji, Księżniczki czardasza, Krainy uśmiechu, Ptasznika z Tyrolu, Wesołej Wdówki oraz Brunetki, blondynki, Ninon a także O sole mio... czyli dla każdego coś miłego.

alt

Na Europejski Festiwal im. Jana Kiepury - Przystanek KROSNO zapraszamy w sobotę, 16 marca 2013 r. o godz. 18.00 w Hali Sportowo - Widowiskowej MOSiR w Krośnie.

Organizatorem Festiwalu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krosna, Piotr Przytocki.

Bilety w cenie 60 zł i 80 zł do nabycia w Hali przy ul. Bursaki 29 w Krośnie.
Możliwe są również grupowe zamówienia. Rezerwacja: tel. 13 43 680 03

alt

(red.)

  • autor: red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021