Logo
Wydrukuj tę stronę

Będą "światła" przy Full Markecie

Będą "światła" przy Full Markecie Fot. Piotr Dymiński

W budżecie miasta na 2016 rok zaplanowano budowę sygnalizacji świetlnej dla pieszych przy Full Markecie. Okazuje się, że aktualnie prace nad realizacją tego zadania zostały wstrzymane.

REKLAMA


Czy w sąsiedztwie dworców PKP i PKS powinna powstać sygnalizacja świetlna dla pieszych? Są takie plany, chociaż ich realizacja została tymczasowo wstrzymana.

- Realizacja tego zadania będzie możliwa po wykonaniu rozdziału kanalizacji oraz opracowaniu koncepcji zagospodarowania terenu przy dworcu w ramach zadania pn. "Przebudowa terenów wokół dworca PKS i PKP w Krośnie" - informuje Joanna Sowa, rzecznik urzędu miasta.

Celem budowy sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych jest skumulowanie pieszych i umożliwienie im bezpiecznego przejścia przez drogę. Sygnalizacja będzie działać w trybie wzbudzania przez pieszych, czyli sygnał zielony dla kierowców będzie się świecił do momentu wciśnięcia przez pieszych przycisku. Podobnie działają np. światła dla pieszych na ul. Podwale (przy schodach w kierunku ul. Zjazdowej).

- Zasadność budowy na przejściu dla pieszych sygnalizacji świetlnej zgłaszana była kilkakrotnie przez Policję oraz użytkowników ruchu - informuje Joanna Sowa.

Piesi skarżą się, że kierowcy nie umożliwiają bezpiecznego przejścia przez drogę i dochodzi do potrąceń. Natomiast kierowcy narzekają na dużą ilość osób przechodzących i wbiegających na przejście dla pieszych. W rejonie tego przejścia występuje również wzmożony ruch pieszych, co powoduje szczególnie duże zagrożenia.

Pomysł na umieszczenie świateł pojawił się także na platformie "Dobre pomysły". Urzędnicy śledzą zainteresowanie tym tematem.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021