Logo
Wydrukuj tę stronę

Miejsca parkingowe, a może gastronomia?

Miejsca parkingowe, a może gastronomia? Fot. KrosnoCity.pl

Czy należy ograniczać ruch samochodowy w centrum miasta? Czy kosztem miejsc parkingowych rozwijać inna działalność? O tym dyskutowano z prezydentem na wrześniowej sesji Rady Miasta.

REKLAMA


Radny Adam Przybysz (Klub PiS) podczas wrześniowej sesji Rady Miasta Krosna poruszył temat nowego "ogródka piwnego" przy ul. Słowackiego (Ajrisz Pub).

- Są tam parasole, spożywa się alkohol. Czy to zasadne, żeby zajmować pas drogowy? Z tego co wiem, parking jest pasem drogowym? Logistycznie jest tam bardzo trudno o miejsce. W pobliżu jest kilkanaście banków, kościół Farny bez parkingu, a zabieramy następne miejsca. Komercyjnie pewnie "ogródek" daje większe dochody niż parking, ale te miejsca parkingowe też są potrzebne. Mieszkańcy skarżyli się, że cisza po 22 nie zawsze jest przez gości zachowywana - mówił radny.

- Oczekiwania mieszkańców i siedzących tu radnych są takie, żeby ograniczać ruch kołowy w centrum. Wokół Rynku jest wystarczająco miejsc parkingowych, miasto ponosi też niemałe nakłady na funkcjonowanie schodów ruchomych - stwierdził prezydent Piotr Przytocki.

- Każda przestrzeń atrakcyjna dla przedsiębiorców powinna być przez nich wykorzystana, czy na działalność gastronomiczną czy inną. Jeżeli każdą lukę będziemy zapychać samochodami, to możemy liczyć, że nikt tam nie będzie prowadził działalności. Chodzenie pomiędzy samochodami jest dużym nieporozumieniem. Tendencje w Europie są inne, nie wpuszcza się nagminnie samochodów tam, gdzie są piesi - podkreślał prezydent.

Jakie jest Wasze zdanie? Czy ograniczanie ruchu samochodów jest korzystne dla starego miasta?

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021