Logo
Wydrukuj tę stronę

Powiększenie Krosna? Wójtowie apelują o rozsądek

Powiększenie Krosna? Wójtowie apelują o rozsądek Zdjęcie: Mapy Google i Google Earth

Wójtowie Krościenka Wyżnego i Miejsca Piastowego zwołali konferencję prasową w związku z odłożeniem w czasie planów poszerzenia Krosna. Podkreślają, że nie chcą stać na drodze rozwoju, jednak oczekują uszanowania praw swoich gmin.

REKLAMA


Przypominamy: Krosno wykupiło prawo użytkowania wieczystego ponad 140 ha lotniska w sąsiednich gminach. Prezydent Krosna, Piotr Przytocki, zapowiedział jeszcze w ubiegłym roku, że ten teren będzie chciał przyłączyć do miasta i przeznaczyć pod inwestycje.

Jednak Krosno spóźniło się z rozpoczęciem procedury poszerzenia granic. Miasto straciło cenne miesiące anulując pierwszą umowę z bankiem, która dawała prawo pierwokupu części terenu gminie Miejsce Piastowe.

W efekcie stosowną uchwałę podjęto dopiero w styczniu: Kolejny krok do powiększenia Krosna. Będą konsultacje

Samorządy Krościenka Wyżnego i Miejsca Piastowego wykorzystały przysługujące im trzy miesiące na przeprowadzenie konsultacji i wydanie opinii w sprawie zmiany granic. W efekcie samorządowi Krosna uciekł termin na złożenie kompletnego wniosku. Władze miasta zapowiadają złożenie wniosku w przyszłym roku: Poszerzenie Krosna: nie złożono wniosku

24 kwietnia wójtowie Marek Klara i Jan Omachel zwołali konferencję prasową. Wójtowie liczą, że przez najbliższe kilkanaście miesięcy uda się  dojść do porozumienia z Krosnem.

Przypominają, że ich obowiązkiem jest dbanie o interesy gminy, a do władz miasta apelują o rozsądek. Wójt Marek Klara przypomina, że osobiście przedstawił kompromisową propozycję, która jego zdaniem pozwoliłaby w zgodzie zmienić granice gmin i miasta.

Wójtowie podkreślali, że nie chcą stać na drodze rozwoju miasta i regionu, doskonale też rozumieją potrzebę budowy nowego połączenia Krosna do DK19, ponieważ dojazd przez Łężany, ulicami Krościenka Wyżnego lub przez rondo w Miejscu Piastowym, jest uciążliwy dla podróżnych i samych mieszkańców.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021