Logo
Wydrukuj tę stronę

Piec po remoncie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum CDS Krosno

Pod koniec 2015 roku Rada Miasta przekazała 1,3 mln złotych do Centrum Dziedzictwa Szkła. Prezydent Przytocki przekonywał, że konieczny jest zakup nowego pieca do szkła. Spółka jednak ostatecznie ograniczyła się do remontu pieca.

REKLAMA


Piec w CDS to duma i jedna z głównych atrakcji spółki. Dwa lata temu rozważano jego wymianę na nowy, znacznie większy. O tych planach informowaliśmy w KrosnoCity.pl: 1,3 mln złotych na nowy piec dla CDS

- CDS czeka wymiana pieca hutniczego. Obecny piec wypala się. Dlatego potrzebne są pieniądze na tę inwestycję. Nowy piec będzie dwukrotnie większy niż obecnie, co pozwoli osiągać większe przychody poprzez produkcję własną i jej sprzedaż - przekonywał radnych prezydent, Piotr Przytocki.
Większością głosów w grudniu 2015 roku przekazano do spółki 1,3 mln złotych. Tymczasem już w styczniu 2016 roku unieważniono postępowanie przetargowe na zakup nowego pieca. Do remontu pieca ostatecznie wybrano firmę POLPIEC S.C. Krosno, ul. Niepodległości 34. Jak informuje CDS, koszt remontu pieca to 111.400 PLN netto.

- Inwestycja została zakończona we wrześniu 2016r. , a w jej efekcie CDS może kontynuować działalność pokazową, ale także produkcję własną m.in. na potrzeby sprzedażowe - informuje Paweł Szczygieł, prezes CDS.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021