Logo
Wydrukuj tę stronę

Krosno: gmina zajmie się hotelarstwem?

Wizualizacja zaprojektowanego hotelu. Wizualizacja zaprojektowanego hotelu. Źródło: UM Krosno / projekt: bauren.pl

Na oficjalnej stronie miasta Krosno ogłoszono szczególną ofertę dla inwestorów. Gmina oferuje teren, gotowy projekt hotelu, zwolnienia podatkowe, aby zachęcić do wybudowania kolejnego hotelu.

REKLAMAUrząd Miasta Krosna zauważa, że w mieście rośnie zapotrzebowanie na miejsca noclegowe. Przygotowana została oferta dla inwestorów z branży hotelarskiej, jak zaznacza Urząd - "ciekawa oferta".

Krosno oferuje inwestorom hotelowym teren o powierzchni około 1,2 ha, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, przy ul. Bursaki, w sąsiedztwie Hali Sportowo - Widowiskowej, Centrum Sportowo - Rekreacyjnego oraz galerii handlowych, niedaleko Starego Miasta i jego atrakcji. Gotowy jest już projekt budowlany, a nawet pozwolenie na budowę.

- Pomimo tego, że liczba nowych obiektów noclegowych w Krośnie systematycznie wzrasta, wciąż brakuje miejsc o standardzie turystycznym, dysponujących wystarczającą liczbą pokoi, umożliwiającą pobyt 40-osobowej i większej wycieczki - informuje Piotr Przytocki, prezydent Krosna. - Od kilku lat rośnie u nas ruch turystyczny, za sprawą świetnych atrakcji oferowanych w Krośnie i okolicach. Jest także wysoki potencjał jeśli chodzi o gości biznesowych - dodaje prezydent na oficjalnej stronie Urzędu.

Dla zainteresowanych ofertą samorząd zapowiada zwolnienia z podatku od nieruchomości, kompleksową pomoc w szybkiej i sprawnej realizacji procedur oraz wsparcie poinwestycyjne.

Do ogłoszenia załączono opracowanie dotyczące potencjału Krosna dla branży hotelarskiej.

Skąd taka oferta, w czasie, gdy w Krośnie prywatni inwestorzy właśnie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom? Wkrótce gotowy będzie hotel Pałacu Polanka, który ma mieć możliwość przyjęcia dużych wycieczek, o których mówi prezydent. Powstały także pokoje hotelowe przy Rynku, równocześnie nowe pomieszczenia dla Biura Wystaw Artystycznych także ma dysponować pokojami gościnnymi.

Dlaczego prywatnym inwestorom płacącym podatki w Krośnie, planuje się zwolnioną z podatku konkurencję? To jedno z wielu pytań, które pojawiają się w kontekście ogłoszonej oferty. O szczegóły dotyczące tej niecodziennej propozycji dla inwestorów skierowaliśmy pytania do krośnieńskiego urzędu. Czekamy na odpowiedzi.

Pobierz: Potencjał hotelowy Krosna. Oferta dla inwestorów

pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020