Logo
Wydrukuj tę stronę

Będzie porozumienie w sprawie poszerzenia Krosna?

Będzie porozumienie w sprawie poszerzenia Krosna? grafika / źródło: Mapy Google i Google Earth

Krosno kupiło lotnisko na terenie sąsiednich gmin i planuje zmianę granic. Nowy teren ma być przeznaczony na budowę drogi łączącej miasto z drogą wojewódzką i na tereny inwestycyjne. Z pierwszej próby zmiany granic nic nie wyszło.

REKLAMATemat zmiany granic Krosna pojawił się od niedawna, pierwsze uchwały w tej sprawie podjęto w ubiegłym roku. Wcześniej prezydent Krosna, Piotr Przytocki nie był zwolennikiem zmieniania granic.

Pierwsze plany się nie powiodły, działania Krosna spotkały zdecydowany opór sąsiednich wójtów. Gminy Miejsce Piastowe i Krościenko Wyżne chciały brać udział w "podziale tortu", jakim jest teren lotniska. Wójt Miejsca Piastowego, Marek Klara proponował rozwiązania, przy których zmiana granic odbyłaby się przy zgodzie wszystkich gmin: W tym roku nie będzie poszerzenia Krosna? Jak plany ekspansji miasta widzi druga strona?

Byłby to niezwykle rzadki przypadek współpracy.

W efekcie nie złożono nawet wniosku o zmianę granic, ale zastępca prezydenta Krosna, Tomasz Soliński, zapewniał, że przeprowadzone konsultacje społeczne zachowują ważność. Zobacz: Poszerzenie Krosna: nie złożono wniosku

W sierpniu 2018 roku podjęto kolejną uchwałę i decyzję o kolejnych konsultacjach społecznych. Jeszcze do nich nie przystąpiono, a już na wrześniową sesję przygotowany jest kolejny projekt uchwały i ogłoszenie konsultacji społecznych w sprawie poszerzenia Krosna. Tym razem uwzględniana jest propozycja wójta Klary, z Miejsca Piastowego.

Czy będzie to ostateczna wersja podziału terenu lotniska? Czy w przyszłym roku będziemy świętować powiększenie Krosna?

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021