Logo
Wydrukuj tę stronę

Rusza budowa "Etnocentrum". Są utrudnienia

Rusza budowa "Etnocentrum". Są utrudnienia Fot. archiwum

Rozpoczęła się inwestycja polegająca na przebudowie starego dworca kolejowego na "Etnocentrum". Oznacza to utrudnienia w  rejonie dworca autobusowego i kolejowego.

REKLAMAProjekt zakłada modernizację zabytkowego budynku dworca kolejowego, w którym będzie prezentowane lokalne dziedzictwo kulturowe. Budynek zostanie wyposażony w odpowiednią infrastrukturę, zarówno w tradycyjne sprzęty (tradycyjnego lokalnego rzemiosła), jak i nowoczesne, multimedialne narzędzia prezentacji. Część zmodernizowanej powierzchni budynku pełnić będzie funkcje dworca - tam znajdować się będzie sklep muzealny, elektroniczna informacja kolejowa i autobusowa oraz automatyczna kasa biletowa. Na potrzeby utworzenia Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaadaptowany zostanie również strych i piwnice budynku.

W związku z rozpoczętymi pracami remontowymi w okolicach byłego dworca PKP, ze względu na konieczność wygrodzenia części placu, postój taksówek znajdujący się bezpośrednio przy budynku dworca zostaje tymczasowo przeniesiony na parking przy budynku poczty, od strony dworca autobusowego.

Mogą również pojawić się utrudnienia w ruchu w tych okolicach.

Zobacz także: Krosno: "Etnocentrum" ma być gotowe w 2019 roku

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021