KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rusza budowa "Etnocentrum". Są utrudnienia

Rusza budowa "Etnocentrum". Są utrudnienia Fot. archiwum

Rozpoczęła się inwestycja polegająca na przebudowie starego dworca kolejowego na "Etnocentrum". Oznacza to utrudnienia w  rejonie dworca autobusowego i kolejowego.

REKLAMA


Projekt zakłada modernizację zabytkowego budynku dworca kolejowego, w którym będzie prezentowane lokalne dziedzictwo kulturowe. Budynek zostanie wyposażony w odpowiednią infrastrukturę, zarówno w tradycyjne sprzęty (tradycyjnego lokalnego rzemiosła), jak i nowoczesne, multimedialne narzędzia prezentacji. Część zmodernizowanej powierzchni budynku pełnić będzie funkcje dworca - tam znajdować się będzie sklep muzealny, elektroniczna informacja kolejowa i autobusowa oraz automatyczna kasa biletowa. Na potrzeby utworzenia Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej zaadaptowany zostanie również strych i piwnice budynku.

W związku z rozpoczętymi pracami remontowymi w okolicach byłego dworca PKP, ze względu na konieczność wygrodzenia części placu, postój taksówek znajdujący się bezpośrednio przy budynku dworca zostaje tymczasowo przeniesiony na parking przy budynku poczty, od strony dworca autobusowego.

Mogą również pojawić się utrudnienia w ruchu w tych okolicach.

Zobacz także: Krosno: "Etnocentrum" ma być gotowe w 2019 roku

pd

 • autor: pd

11 komentarzy

 • Edek z fabryki kredek

  Miasto znalazło sposób jak mając 6 mln można wyremontować ten zapuszczony budynek za kwotę 19 mln. Żeby nawet utrzymanie jego kosztowało 1 mln rocznie to i tak jest to "tani kredyt". Niektórzy uważają że lepiej zostawić tak jak jest, niech się rozpadnie.

  Zgłoś nadużycie Edek z fabryki kredek wtorek, 30, październik 2018 01:18 Link do komentarza
 • A w Krakowie na Brackiej pada deszcz

  Ten budynek starego dworca PKP to taki ma mieć ostatecznie kolor elewacji i dachu ??? Taż to dramat na naszej przestrzeni miejskiej. Czy ma on się komponować z kolorystyką tego bloku na kolejowej, taki miał zamysł pomysłodawca/wcy ??? A konserwator to zatwierdził ( klepnął ) ??? Boże ale to miasto to prowincja pełną gembą !!!

  Zgłoś nadużycie A w Krakowie na Brackiej pada deszcz poniedziałek, 29, październik 2018 11:38 Link do komentarza
 • cull

  Maciek85 wspomniałeś o Pałacu przy Jedynce. Jaki jest ostatecznie los tego pięknego budynku? Byłem tak jakiś czas temu i nie było widać aby ktoś coś robił?! Będę wdzięczny za odpowiedź.

  Zgłoś nadużycie cull niedziela, 28, październik 2018 22:25 Link do komentarza
 • Maciek85

  Dobrze że w końcu zajęli się tym budynkiem bo już wypadało tak jak z pałacem i parkiem przy starej hucie jedynce. Udało się załapać na dofinansowanie i bardzo dobrze. Trzeba było chwalę poczekać ale dzięki temu mniej kasy pójdzie z naszych kieszeni.

  Zgłoś nadużycie Maciek85 niedziela, 28, październik 2018 13:36 Link do komentarza
 • antykomuch

  Luk@ przebadaj sie psychiatrycznie. Wazelina uprawiana wobec Przytockiego, aż na wymioty bierze. Kolejny gniot na koszt mieszkańców Krosna. Zyskają na tym jedynie kolesie Przytockiego, którzy zostaną tam zatrudnieni o. 4,5 tyś/m. Taka sama sytuacja jak w CDS. Tworzy sie coś pod etaty dla kolesi .

  Zgłoś nadużycie antykomuch sobota, 27, październik 2018 19:26 Link do komentarza
 • głowienczanin

  ile bedzie kosztowac utrzymanie tego centrum?

  Zgłoś nadużycie głowienczanin sobota, 27, październik 2018 12:16 Link do komentarza
 • mieszkaniec powiatu

  To jednak zabytek i historia Krosna. Dobrze że ten budynek przejdzie generalny remont ponieważ szpeci miasto. Niebawem pewnie i wizytówka na szlaku pkp.

  Zgłoś nadużycie mieszkaniec powiatu sobota, 27, październik 2018 10:41 Link do komentarza
 • Łukasz Niebochódek

  W uzupełnieniu co Luk przegapił....ale co najmniej 5 lat miasto będzie musiało dokładać. Ile? Może 600.000? Może milion rocznie? 6 mln wkładu własnego + 5 mln + zablokowanie obiektu na 5 lat i ograniczenie cennej przestrzeni w komunikacyjnym centrum (dwa dworce!) przez jakąś chałupę.

  Zgłoś nadużycie Łukasz Niebochódek sobota, 27, październik 2018 10:08 Link do komentarza
 • Kinaski

  Etnocentrum wizytówka miasta.dobre!;)

  Zgłoś nadużycie Kinaski sobota, 27, październik 2018 09:49 Link do komentarza
 • Luk

  helopeło jesteś głupi jak but.
  Budynek należał do PKP. Latami niszczał i szpecił miasto!!! Przytocki poczynił wielkie starania żeby w końcu PKP przekazała zabytkowy budynek miastu. TO CHYBA DOBRZE że udało się wymyślić tak aby dofinansowanie się udało. Kwota dofinansowania to 13 milionów a wartość całej inwestycji to 19 milionów. Szacunek dla Przytockiego. Bo inwestuje ale dba o budżet żeby jak najmniej wydawać na inwestycje z kasy miasta. Ale trzeba się rozwijać i trzeba inwestować bo tak naprawdę obiekt zagrażał życiu. Chyba wszyscy widzą jak ten budynek się sypie. Po 5 latach miasto będzie mogło zrobić tam co będzie chciało może zostanie musem może zostanie przekształcone na coś innego. Ale niewielkim kosztem budynek wypięknieje.

  Zgłoś nadużycie Luk piątek, 26, październik 2018 16:27 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?