Logo
Wydrukuj tę stronę

35 tysięcy podpisów poparcia dla PiS

35 tysięcy podpisów poparcia dla PiS Fot. KrosnoCity.pl

We wtorek, 27 sierpnia przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości złożyli u Komisarza Wyborczego podpisy poparcia pod listą kandydatów w okręgu krośnieńskim.

REKLAMA


Do okręgowego komisarza wyborczego w Krośnie trafiło 35 tys. podpisów osób, które popierają kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Sejmu w okręgu nr 22. Wymagane minimum to 5 tys. podpisów. W przypadku Senatu to 2 tysiące.

- Zebraliśmy pod listą kandydatów 35 tysięcy podpisów. Podpisy są dalej zbierane - poinformował Marek Kuchciński.

Dodał, że to dobra zapowiedź, bo w maju, przed wyborami do Parlamentu Europejskiego w dwa tygodnie zebrano ponad 30 tysięcy podpisów, a obecnie udało się zebrać 35 tysięcy podpisów w tydzień.

- Przed poprzednią kampanią wyborczą zapowiadaliśmy ratowanie przemysłu naftowo-gazowniczego - mówił poseł Piotr Babinetz z Krosna. - Doprowadziliśmy do utworzenia w Jaśle Podkarpackiego Oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa, a także "eksterytorialnego" 19 Oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa w Krośnie, który zajmuje się budowami i remontami w obszarze naftowo-gazowniczym. W ten sposób ratujemy miejsca pracy dla ludzi, którzy wcześniej tracili pracę w sektorze naftowym. Ponadto udało się doprowadzić do decyzji o budowie instalacji do produkcji bioetanolu w Rafinerii Jedlicze - dodał poseł Babinetz.

PiS liczy na wysoki wynik wyborczy. Podkreślono, że powtórzenie wyniku z wyborów do Parlamentu Europejskiego da Prawu i Sprawiedliwości 9 mandatów w naszym okręgu.

Program wyborczy zostanie ogłoszony na początku września. Już zapowiedziano realizację programu "Perła Podkarpacia" czyli program dla Bieszczadów, w którym zaplanowano inwestycje o łącznej wartości miliarda złotych. Projekty, które mają być realizowane w ramach "programu dla Bieszczadów" zostaną ogłoszone w połowie września.

Inną zapowiedzią jest realizacja drogi z Miejsca Piastowego do Sanoka (zobacz: Dwujezdniowa droga do Sanoka? Rozpoczęto współpracę).

red.

  • autor: red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021