Logo
Wydrukuj tę stronę

Prezes PiS w Krośnie mówił o opozycji i zagrożeniach

Prezes PiS w Krośnie mówił o opozycji i zagrożeniach Fot. tvp.info

W niedzielę 6 października w Krośnie odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Krosno odwiedził prezes PiS, Jarosław Kaczyński. W swoim wystąpieniu mówił o zagrożeniach dla demokracji i kultury chrześcijańskiej. Zapowiedział też pozytywne zmiany dla drobnych przedsiębiorców.

REKLAMA


Zapowiedzi wyborcze nie są tylko grą
Jarosław Kaczyński podkreślał, że PiS zdobył przez ostatnie cztery lata wiarygodność, ponieważ po wygranej w 2015 roku po raz pierwszy od 30 lat okazało się, że zapowiedzi są nie tylko grą wyborczą, manipulacją i oszustwem.

„Opozycja chce zniszczyć demokrację”
Ostrzegał też przed dojściem do władzy opozycji, stwierdzając, że zapowiedzi o ukaraniu ludzi z PiS i zapowiedzi cofania podjętych decyzji w sposób, którego nie przewiduje Konstytucja, to groźba zniszczenia demokracji.  - Oni chcą w Polsce zlikwidować ostatecznie demokrację, bo zobaczyli, że w ramach demokracji oni nie mogą rządzić, nie mogą dominować, nie mogą panować i w strefie politycznej, i w strefie ekonomicznej i w strefie kulturowej - przekonywał w Krośnie Jarosław Kaczyński.

PiS przeciw rewolucji kulturowej
Według Kaczyńskiego opozycja w Polsce realizuje rewolucję kulturową, która ma zburzyć wszystkie podstawy polskiej kultury, polskiej i europejskiej cywilizacji, która wyrosła z chrześcijaństwa. Zdaniem Kaczyńskiego „rewolucja kulturowa” ma następować stopniowo, ale konsekwentnie, a służyć jej mają mniejszości seksualne.

- Ich zapowiedzi można traktować zupełnie poważnie. Niezależnie od tego, jak zmieniają zdanie, to ta droga od związków partnerskich, poprzez małżeństwa homoseksualne, do adopcji dzieci jest drogą, którą oni z całą pewnością podejmą. Podejmą po to, aby naszą kulturę zniszczyć - mówił Jarosław Kaczyński.

Dla przedsiębiorców
Prezes PiS, Jarosław Kaczyński zaznaczył, że rząd robi wszystko, żeby ograniczać obciążenia finansowe i administracyjne nakładane na przedsiębiorców. Wymieniał „Konstytucję dla biznesu” i inne ułatwienia np. - Podwyższanie sumy obrotów tych przedsiębiorstw, które będą płaciły i płacą już tylko 9%, jeżeli chodzi o podatek CIT. To niedługo dojdzie do dwóch milionów euro, czyli około dziewięć milionów, czy przeszło dziewięć milionów złotych obrotu rocznego - podkreślał Jarosław Kaczyński.

W konwencji uczestniczyli kandydaci PiS z Okręgu Krośnieńsko-Przemyskiego, w tym poseł Piotr Babinetz z Krosna.

Zobacz także:
- Kandydaci do Sejmu i Senatu w wyborach 2019
- "Odbudowa przemysłu naftowego była moim najważniejszym zadaniem"

red.

  • autor: red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021