Logo
Wydrukuj tę stronę

MKS dowiezie uczniów

Niż demograficzny uderza w szkoły. Niemal każda boryka się z problemami przy naborze. Jedną z odpowiedzi naszego miasta jest rozszerzenie ulg dla uczniów dojeżdżających do szkół w Krośnie. Zmiany będą obowiązywać od 1 września 2011 roku.

REKLAMA
Najważniejszą zmianą w uchwale ustalającej ceny biletów jest wprowadzenie nowej kategorii uprawnionych do 50 % ulgi. Ta grupa to uczniowie spoza Krosna, uczący się w krośnieńskich szkołach. Dzięki temu zrównano w uprawnieniach do korzystania z przejazdów jednorazowych na terenie Miasta Krosna wszystkich uczniów krośnieńskich szkół.

alt

Do tej pory uczniowie dojeżdżający z poza Krosna mogli korzystać z ulg w cenie biletu miesięcznego MKS. W przypadku biletów jednorazowych często dochodziło do nieporozumień przy kontrolach. Na to nierówne traktowanie zwracała uwagę między innymi Młodzieżowa Rada Miasta Krosna.

Równocześnie rozszerzono grupę uczniów niepełnosprawnych, uprawnionych do bezpłatnego przejazdu na trasie z domu do szkoły.

Według uzasadnienia Uchwały, wprowadzenie dodatkowych ulg ułatwi dostęp do szkół na terenie Krosna.

Nie zabrakło jednak ruchu niejako w przeciwnym kierunku. Podniesiono ceny za bilety miesięczne na cała sieć obsługiwaną przez MKS do kwoty 115,00 zł z obecnej 110,00 zł przy korzystaniu z biletu „normalnego” i do kwoty 57,50 zł z obecnej 55,00 zł przy
korzystaniu z biletu „ulgowego” (50%). W uzasadnieniu podwyżki ograniczono się do stwierdzenia, że tylko te ceny nie zostały podniesione przy okazji ostatnich podwyżek.

alt

W efekcie tegorocznych podwyżek cena jednorazowego biletu „normalnego” wzrosła już do 2,20 zł, podczas gdy inni przewoźnicy na takiej samej trasie pobierają np 1,50 zł.

Na koniec zlikwidowano ulgę samorządową dla żołnierzy, uzasadniając to zniesieniem poboru – „żołnierze pełnia służbę zawodową”, czytamy w uzasadnieniu.

Piotr Dymiński
Foto: archiwum

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020