KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

MKS dowiezie uczniów

Niż demograficzny uderza w szkoły. Niemal każda boryka się z problemami przy naborze. Jedną z odpowiedzi naszego miasta jest rozszerzenie ulg dla uczniów dojeżdżających do szkół w Krośnie. Zmiany będą obowiązywać od 1 września 2011 roku.

REKLAMANajważniejszą zmianą w uchwale ustalającej ceny biletów jest wprowadzenie nowej kategorii uprawnionych do 50 % ulgi. Ta grupa to uczniowie spoza Krosna, uczący się w krośnieńskich szkołach. Dzięki temu zrównano w uprawnieniach do korzystania z przejazdów jednorazowych na terenie Miasta Krosna wszystkich uczniów krośnieńskich szkół.

alt

Do tej pory uczniowie dojeżdżający z poza Krosna mogli korzystać z ulg w cenie biletu miesięcznego MKS. W przypadku biletów jednorazowych często dochodziło do nieporozumień przy kontrolach. Na to nierówne traktowanie zwracała uwagę między innymi Młodzieżowa Rada Miasta Krosna.

Równocześnie rozszerzono grupę uczniów niepełnosprawnych, uprawnionych do bezpłatnego przejazdu na trasie z domu do szkoły.

Według uzasadnienia Uchwały, wprowadzenie dodatkowych ulg ułatwi dostęp do szkół na terenie Krosna.

Nie zabrakło jednak ruchu niejako w przeciwnym kierunku. Podniesiono ceny za bilety miesięczne na cała sieć obsługiwaną przez MKS do kwoty 115,00 zł z obecnej 110,00 zł przy korzystaniu z biletu „normalnego” i do kwoty 57,50 zł z obecnej 55,00 zł przy
korzystaniu z biletu „ulgowego” (50%). W uzasadnieniu podwyżki ograniczono się do stwierdzenia, że tylko te ceny nie zostały podniesione przy okazji ostatnich podwyżek.

alt

W efekcie tegorocznych podwyżek cena jednorazowego biletu „normalnego” wzrosła już do 2,20 zł, podczas gdy inni przewoźnicy na takiej samej trasie pobierają np 1,50 zł.

Na koniec zlikwidowano ulgę samorządową dla żołnierzy, uzasadniając to zniesieniem poboru – „żołnierze pełnia służbę zawodową”, czytamy w uzasadnieniu.

Piotr Dymiński
Foto: archiwum

 • autor: Piotr Dymiński

6 komentarzy

 • Kamo

  Ceny biletów MKS sa za wysokie, jak to jest, ze innym opłaca sie jeździć taniej? I to bez dotacji?

  Zgłoś nadużycie Kamo piątek, 10, czerwiec 2011 02:51 Link do komentarza
 • Grot

  Czym dowiezie? Tymi nowymi "dużymi" autobusami ??

  Zgłoś nadużycie Grot środa, 08, czerwiec 2011 03:33 Link do komentarza
 • Mash

  Cieszę się, że m.in. mój lobbing tutaj zadziałał ;) Jako członka Młodzieżowej Rady, jak i później.

  Zgłoś nadużycie Mash środa, 08, czerwiec 2011 02:21 Link do komentarza
 • .....

  nie dalo sie wczesniej pewniego ze nie wiedzili nasi kochni radni ze ulga nalezy sie wszytstkim do tego uprawnionym a zmienili to dla tego ze sie boja sprawy sadowej ktora ktos im mogl wytoczyc o nie przestrzeganie konstytucji tak jak ucichla sparwa falg papieskich powieszonych na ulicach i na budynku urzedu miasta mimo tego ze nie odwiedzal nas papierz ale o tym nikt nic nie powie bo trzesa tylkiem i oczywiscie pan prezydent miasta tez sie nie wypowie na forum publicznym nawet przez neta a taki postepowy podobno

  Zgłoś nadużycie ..... wtorek, 07, czerwiec 2011 23:51 Link do komentarza
 • autobus

  A co z biletami miesięcznymi, obecnie za 37,50 zł? Dalej będą w tej samej cenie?

  Zgłoś nadużycie autobus wtorek, 07, czerwiec 2011 23:23 Link do komentarza
 • Jozin

  Nie dało się tego zrobić wcześniej? I bez podnoszenia cen?

  Zgłoś nadużycie Jozin wtorek, 07, czerwiec 2011 21:21 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?