Logo
Wydrukuj tę stronę

Iwonicz-Zdrój: nie będzie basenu i parkingu. Dlaczego?

Dwie ważne inwestycje w Iwoniczu-Zdroju wypadły z budżetu. To efekt głosowania radnych z Lubatowej i radnych PiS. Chodzi o projekty, które miały podnieść atrakcyjność uzdrowiska dla turystów.

REKLAMA26 stycznia odbyła się sesja rady miejskiej w Iwoniczu-Zdroju dotycząca uchwaleniu budżetu. Budżet na 2017 rok został uchwalony, jednak ze zmianami, które burmistrz uważa za niekorzystne.

- Na wniosek jednego z radnych z Lubatowej koncepcja zaproponowana przez Burmistrza i pozytywnie zaopiniowana przez gminne komisje została zmieniona - poinformowano na profilu KWW "Nasza Przyszłość" gminy Iwonicz-Zdrój.

Przedstawiona przez radnego poprawka zakłada rezygnację z budowy parkingu i przystanku autobusowego na przygotowanym w tym celu placu naprzeciwko urzędu gminy.

- Nie będzie więc szans, by w tym roku bezpiecznie i w cywilizowany sposób zaparkować swój samochód, nie wspominając już o bezpiecznym wchodzeniu do autobusu - komentuje "Nasza Przyszłość".

Poprawka obejmuje też rezygnację z rozpoczęcia inwestycji zagospodarowania terenu basenów w Iwoniczu-Zdroju. O tych planach informowaliśmy tutaj: W Iwoniczu-Zdroju powstanie nowy kompleks rekreacyjny. Radni właśnie je skreślili.

Radny zaproponował, by zaoszczędzone kosztem rezygnacji z obu wymienionych inwestycji środki w wysokości 670 tys. zł zaangażować w kontynuację budowy przedszkola w Lubatowej.

Burmistrz przekonywał, że ta suma pozwoli na bardzo nieznaczny postęp prac przy przedszkolu i nijak nie przyspieszy planowanego na 2019 rok oddania obiektu do użytku. Lepiej byłoby odczekać rok i wtedy skierować wszystkie siły i środki, by dokończyć inwestycję.

- W przypadku takich dużych i złożonych przedsięwzięć metoda budowania tak małymi krokami nie sprawdza się, wprost przeciwnie może to być niegospodarność - przekonuje Witold Kocaj.

Wyjaśnienia nie przekonały radnych i zgłoszona poprawka została przegłosowana głosami radnych z Lubatowej oraz klubu radnych PiS z Iwonicza.

Podsumowując, zrezygnowano z dwóch zadań planowanych przez burmistrza:
- modernizacja parkingu gminnego w Iwoniczu-Zdroju - całość zadania: 490 000,00 złotych,
- budowa basenu, I Etap 180 000 złotych. Obejmował całkowity remont budynku przy basenach (przebieralnia, szalety, gastronomia itp.) budynek miał zostać uruchomiony w pierwszej kolejności ze względu na ubikacje i gastronomię. Miał służyć nie tylko korzystającym z basenów, ale wszystkim spacerującym ciągiem pieszym.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021