Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl

W Iwoniczu-Zdroju powstanie nowy kompleks rekreacyjny

W Iwoniczu-Zdroju powstanie nowy kompleks rekreacyjny Wizualizacja

Odkryte baseny w Iwoniczu-Zdroju czeka rewitalizacja. Cała “kotlinka” ma stać się atrakcyjnym terenem rekreacyjnym dla rodzin z dziećmi. Mają powstać cztery niecki różnej wielkości i kształtów. Zobaczcie wizualizacje. Możliwe, że zostaną zrealizowane już w 2018 roku.

REKLAMA- W każdym mieście woda przyciąga ludzi. Można to zobaczyć w Rymanowie, nad Taborem są masy ludzi, mimo, ze woda jest symboliczna. Tak samo w Iwoniczu więcej byłoby przyjezdnych, którzy chcieliby wypocząć, gdyby była fajna przestrzeń z wodą - mówi burmistrz, Witold Kocaj.


Obecny stan kompleksu basenowego w Iwoniczu-Zdroju

14 czerwca odbyła się sesja rady miejskiej w Iwoniczu-Zdroju, podczas której zostały zabezpieczone środki finansowe z przeznaczeniem na przygotowanie projektu budowlanego nowych basenów w Iwoniczu-Zdroju.

- Mamy takie miejsce, gdzie były baseny. To historyczne miejsce. Pamiętam, że jako młody chłopak, gdy pierwszy raz stałem w tym dużym basenie na palcach, to miałem wodę praktycznie pod samym nosem. Dla wielu mieszkańców baseny są tam praktycznie od zawsze. One przestały funkcjonować, jest to też stara, przestarzała technologia. Chcemy zrobić baseny, które nie będą wymagać nadmiernych kosztów - dodaje Kocaj.


Obecny stan kompleksu basenowego w Iwoniczu-Zdroju

- Na miejscu dużego basenu powstaną dwie niecki. Jedna będzie okrągła, druga prostokątna. Na miejscu brodzika będą dwie mniejsze niecki, a także ślimakowa, wodna zjeżdżalnia dla małych dzieci i mniejszy basenik do rekreacji. W sumie będą 4 niecki. W sąsiedztwie powstanie duży plac zabaw i “plaża” dla dzieci. Dla starszych będzie siłownia na powietrzu, powstanie nieco wyżej - mówi zastępca burmistrza Iwonicza-Zdroju Jacek Rygiel.

- Chcemy, żeby to były baseny nastawione na rekreację, dla ludzi, którzy zechcą do nas przyjechać z małymi dziećmi - dodaje Burmistrz.

Chodzi o zagospodarowanie całego terenu. Nowoczesne technologie mają pomóc w pełnym wykorzystaniu całej “kotlinki”. Sama woda może być dogrzewana panelami słonecznymi. Gmina chce wykonać zadanie własnymi środkami, między innymi po to, żeby nie było problemu z komercyjnym wykorzystaniem terenu. - Chcemy, żeby ktoś tam prowadził działalność gospodarczą - stwierdza burmistrz Kocaj.

Wstępnie oszacowano, że całościowy koszt inwestycji zmieści się poniżej 1 mln złotych.

Kiedy mogą powstać baseny? Na razie podjęto decyzję o przygotowaniu szczegółowego projektu. Teoretycznie baseny mogą być gotowe już w przyszłym roku, jednak Burmistrz ostrożnie podaje datę otwarcia w 2018. Dużo będzie zależało od decyzji radnych gminy.

pd
Fot. Piotr Dymiński, Wizualizacja: Gmina Iwonicz-Zdrój

 • autor: pd

13 komentarzy

 • gość 2

  Kompleks basenów w Iwoniczu przy szkole o profilu sportowym to bardzo dobre rozwiązanie.
  Pierwsze kroki zostały zrobione. Plan miejscowy jest. Działka ma przeznaczenie sportowe z dopuszczeniem handlu i gastronomii.

  Niestety obecna władza działkę przeznacza na sprzedaż
  szczegóły strona 14
  http://www.bip.iwonicz-zdroj.pl/wp-content/uploads/2016/01/XIX.126.2016.pdf

  Obawiam się że propozycja basenu w Iwoniczu-Zdroju to nieprzemyślana inwestycja. Jeżeli teren ma byc pod wynajem to dlaczego nie buduje się od razu zaplecza gastronomicznego? a co ze szatniami i przebieralnią. Brodziki powstaną a co z resztą? Bez szatni sanepid nie dopuści do użytkowania.
  Za milion złotych szału nie będzie.

  Zgłoś nadużycie gość 2 poniedziałek, 11, lipiec 2016 10:04 Link do komentarza
 • Iwoniczanin

  Byłoby fantastycznie gdyby na Mołdawie w Iwoniczu powstał kompleks sportowo wypoczynkowy z prawdziwego zdarzenia. Podniosłoby to rangę gminy i samego uzdrowiska. Pamiętam jak nauczyciele z Zespołu Szkół proponowali władzom gminy za rządów P.Komornickiego zainteresowanie się ich pomysłem ale nie trafiło to na podatny grunt. Tamten Burmistrz jak i kolejny nie byli zainteresowani inwestycjami w aktywny wypoczynek i rozwój bazy sportowej. Może obecny się tym zainteresuje!!!
  Można przyciągać na kompleks basenów z prawdziwego zdarzenia we Frysztaku dlaczego nie można by było do Iwonicza!!! Panie Burmistrzu i Rado Gminy do dzieła!!!

  Zgłoś nadużycie Iwoniczanin czwartek, 07, lipiec 2016 11:39 Link do komentarza
 • lobuzyyy

  zgadza sie!

  na stronach smotu informacja i kadry filmu ze spotkania z 4 lipca wspr waznych inwestycji w miescie


  http://www.smot.com.pl/informacjebiezace.html


  .....


  my chcemy w Krosne Quapark z wodami solankowymi i mineralnymi !!!!  ///

  Zgłoś nadużycie lobuzyyy czwartek, 07, lipiec 2016 09:25 Link do komentarza
 • aneczka

  A w Krosnie to nie bedzie AQUAPARKU???

  widze ze na Facebooku Smotu zaladowano bardzo ciekawa II część spotkania dot rozbudowy instalacji wywyspiska smieci i spalarni odpadow w Krosnie !!!!


  https://www.facebook.com/stowarzyszenie.smot/posts/259248397787451


  .....

  bardziej nas to dotyczy !


  /////

  Zgłoś nadużycie aneczka czwartek, 07, lipiec 2016 08:21 Link do komentarza
 • NiCo

  Sadzawki sadzawkami akurat w tym miejscu tylko takie się sprawdzą, a kompleks sportowy koło ZS w Iwoniczu to inna sprawa. Patrząc w przyszłość to jedna z inwestycji, która może przynieść profity dla gminy pod warunkiem, że będzie odpowiednio zaplanowana. Same baseny to za mało. Musi powstać kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia np. stadion lekkoatletyczny z odpowiednim zapleczem i halą by mógł być wykorzystywany cało rocznie. Jest wielu chętnych do przyjazdu na zgrupowania do Iwonicza - baza noclegowa i odnowy biologicznej już jest. Trzeba to wykorzystać.

  Zgłoś nadużycie NiCo czwartek, 07, lipiec 2016 07:54 Link do komentarza
 • kaczory

  Basen basenem - Brawo !!
  ale piszmy o sprawach istotnych na dzień dzisiejszy i na terenie miasta Krosno - portal KrosnoCity !!!


  Film z konsultacji wspr spalarni śmieci i wysypiska na terenie miasta Krosna !!!!
  https://www.facebook.com/stowarzyszenie.smot/?fref=nf

  .....

  Zgłoś nadużycie kaczory środa, 06, lipiec 2016 18:46 Link do komentarza
 • narmy

  basen dla dorosłych?
  Patrz FRYSZTAK - to wystarczy.

  Zgłoś nadużycie narmy środa, 06, lipiec 2016 18:44 Link do komentarza
 • Gość

  Już kilkanaście lat temu władzom gminy przedstawiono koncepcję budowy nie tylko basenu ale całego ośrodka sportowo- wypoczynkowego w rejonie ZS w Iwoniczu, na gruntach gminnych. Ciekawe czy Pan Burmistrz coś wie na temat tej ciekawej propozycji. Myślę, że dużo więcej dowiedziałby się o tym pomyśle od osób ze szkoły, chociaż niektóre z nich są już na emeryturze. Była to bardzo interesująca koncepcja o podobnym rozwiązaniu jak we Frysztaku ale zawierająca bogatszą infrastrukturę.

  Zgłoś nadużycie Gość środa, 06, lipiec 2016 18:00 Link do komentarza
 • Gandalf95

  to sa sadzwaki nie baseny:) 2 osoby tam wejdą i to by było na tyle :P

  Zgłoś nadużycie Gandalf95 środa, 06, lipiec 2016 16:35 Link do komentarza
 • pol92

  śmiesznej wielkości te baseny, niczym te dla kuracjuszy w sanatoriach. wejdzie tam kilka osób i będzie już tłok.

  Zgłoś nadużycie pol92 środa, 06, lipiec 2016 15:53 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj