Logo
Wydrukuj tę stronę

Pożyczanie na wakacje - jak to robić z głową?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wakacje kosztują - zarówno te w Polsce, jak i zagranicą, dlatego nic dziwnego, że szukamy dodatkowych źródeł finansowych, żeby zrealizować wyjazdowy cel. Dowiedz się więcej na temat pożyczania z głową.

REKLAMA


Konkretny cel
Zanim wybierzesz bank w porównywarce kredytów kredytowo.org, jeszcze raz zastanów się, jakie są Twoje wakacyjne plany. Być może warto wykorzystać Internet, relacje znajomych, specjalistyczne artykuły i jeszcze raz zastanowić się nad kierunkiem urlopowego wyjazdu? Być może zamiast Grecji ciekawszym i tańszym wyborem będzie np. Albania? Zamiast corocznego plażowania nad Bałtykiem aktywny trekking w Bieszczadach lub Tatrach? A może tym razem warto wybrać tanie linie lotnicze zamiast jechać przez pół Europy własnym samochodem? Takie pytania ożywiają dyskusję wewnątrz każdej rodziny czy paczki znajomych. Wakacje są znakomitą okazją do poznania kraju i świata, a nie zawsze trzeba decydować się wyłącznie na ofertę biur podróży. Łatwiej niż kiedykolwiek zorganizować relatywnie tanią i atrakcyjną podróż na własną rękę, bez pośredników.

Gdy już zdecydujesz się na konkretną formę wakacji - obojętnie, czy na Mazurach, czy Wyspach Kanaryjskich - podlicz wszystkie koszty, następnie zestawiając je ze swoimi rezerwami. Wielu Polaków nie posiada oszczędności, a na wydatki „extra”, a więc i wakacje musi pożyczać. Skoro nie od bliskich, to od firmy pożyczkowej lub banku.

Kredyt czy pożyczka
W kontekście wakacyjnego urlopu zapewne chcesz zdobyć kilka tysięcy złotych. Taką kwotę otrzymasz zarówno w formie pożyczki, jak i kredytu.

Zalety kredytu gotówkowego:
- przyznawany na dowolny cel,
- oferowany przez duże banki cieszące się renomą,
- atrakcyjne oferty dla stałych klientów - posiadaczy rachunków bieżących lub kart kredytowych (sprawdź, jaki ranking przedstawia porównywarka kredytów gotówkowych na kredytowo.org).

Zalety pożyczki:
-
brak zbędnych formalności,
- szybka decyzja i przelew - nawet w kilkanaście minut,
- dowolny cel,
- atrakcyjne oprocentowanie, szczególnie dla nowych klientów (możliwość oferty 0%).

Zarówno kredyt, jak i pożyczkę trzeba spłacić. Lepiej zrobić to bez zwłoki, która skutkuje dodatkowymi karami czy wpisaniem na listę dłużników i postępowaniem komorniczym. Nie pożyczaj więcej, niż potrzebujesz na wyjazd, choć pamiętaj o niezbędnej rezerwie na niespodziewane sytuacje. Kieruj się wysokością oprocentowania (nie tylko samymi odsetkami, ale też całkowitym kosztem pożyczki lub kredytu), jak również liczbą rat czy terminem spłaty. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na zobowiązanie, które obciąża portfel na najbliższe miesiące. Czasami jednak urlop jest wręcz niezbędny, żeby z nowymi siłami wrócić do zarabiania i oszczędzania pieniędzy.

 

  • autor: Redakcja

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021