Logo
Wydrukuj tę stronę

"Obrazy ciemne, obrazy jasne" - wystawy malarstwa Marka Burdzego

RCKP w Krośnie zaprasza do "Galerii Pomarańczowej" na wystawę malarstwa Marka Burdzego. Ekspozycję można zwiedzać do 5 czerwca.

REKLAMA


Marek BURDZY od wielu lat jest związany zawodowo z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie. Był wielokrotnie komisarzem ogólnopolskich plenerów malarskich takich jak "Bieszczady 94", "Bieszczady 96", "Bieszczady 98". Prowadził plener "Kurort Iwonicz" w Iwoniczu-Zdroju w latach 2002-2005, a także "Jesień" i "Zima" w Rymanowie-Zdroju w latach 2002-2005.

Brał udział we wszystkich wymienionych wystawach poplenerowych. Wielokrotnie również uczestniczył w plenerach malarskich na Słowacji. W latach 1995-2015 był kuratorem uzdrowiskowej Galerii Sztuki "Pasaż" w Iwoniczu-Zdroju. Dotychczas prezentował swój dorobek artystyczny w Galerii "Rynek 6" w Jarosławiu, Galerii "Pasaż" w Iwoniczu-Zdroju, Galerii "Civitas Christiana" w Rzeszowie oraz Galerii "U Attavantich" w Jarosławiu i Galerii Lubaczowskiego Domu Kultury. Wystawy można było oglądać również w Muzeum w Stropkovie na Słowacji, Galerii DPS i Galerii SDK w Stalowej Woli.

Ostatnie ekspozycje pokazano w Galerii Muzeum "Dwory Karwacjanów i Gładyszów" w Gorlicach oraz Galerii "Piwnicy Podcieniami" Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Podkreśla wagę wcześniejszych doświadczeń zawodowych, które wywarły duży wpływ na postrzeganie świata i kontakt z ludźmi. Zanim został organizatorem i kuratorem wystaw, pracował jako terapeuta w szpitalu psychiatrycznym, jako reżyser teatru młodzieżowego oraz w przemyśle drzewnym.

rckp

  • autor: rckp

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021