Logo
Wydrukuj tę stronę

"Twój Vincent" na ekranach kin Helios!

"Twój  Vincent" na ekranach kin Helios! Fot. materiały prasowe Next Film

Widzów na całym świecie zachwyca wyjątkowy film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci, zrealizowany jako… pełnometrażowa animacja malarska. Kino Helios zaprasza na premierowe seanse filmu "Twój Vincent" od piątku, 6 października.

REKLAMA


Pełna tajemnic biografia Vincenta van Gogha jest opowiedziana poprzez jego poruszające malarstwo.
 
W filmie "grają" aż 94 obrazy w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych. Przed kręceniem zdjęć i podczas nich, projektanci efektów malarskich spędzili rok nad opracowywaniem dzieł van Gogha i przekształcaniem ich na język filmu.
"Twój Vincent" został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy doskonale odtworzyli wszystkie postaci. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata.

Van Gogh bywa określany jako męczennik, lubieżny satyr, szaleniec, geniusz lub próżniak. Wokół żadnego chyba innego artysty nie narosło więcej mitów i legend. Jego prawdziwa natura wyłania się z licznych listów, różnie interpretowanych wraz z upływającym czasem.

Malarz wydawał się mieć tego świadomość, bo w jednym z ostatnich listów napisał: "Możemy się wypowiadać tylko przez nasze obrazy". Twórcy filmu "Twój Vincent" pozwolili sztuce opowiedzieć prawdziwą historię Vincenta van Gogha.

Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza swoich Widzów na premierowe seanse od 6 października.

Repertuar, rezerwacja oraz bilety dostępne na stronie helios.pl

ak/red.

  • autor: ak/red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021