KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Twój Vincent" na ekranach kin Helios!

"Twój  Vincent" na ekranach kin Helios! Fot. materiały prasowe Next Film

Widzów na całym świecie zachwyca wyjątkowy film opowiadający o ostatnich dniach życia Vincenta van Gogha i jego zagadkowej śmierci, zrealizowany jako… pełnometrażowa animacja malarska. Kino Helios zaprasza na premierowe seanse filmu "Twój Vincent" od piątku, 6 października.

REKLAMA


Pełna tajemnic biografia Vincenta van Gogha jest opowiedziana poprzez jego poruszające malarstwo.
 
W filmie "grają" aż 94 obrazy w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych. Przed kręceniem zdjęć i podczas nich, projektanci efektów malarskich spędzili rok nad opracowywaniem dzieł van Gogha i przekształcaniem ich na język filmu.
"Twój Vincent" został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy doskonale odtworzyli wszystkie postaci. Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata.

Van Gogh bywa określany jako męczennik, lubieżny satyr, szaleniec, geniusz lub próżniak. Wokół żadnego chyba innego artysty nie narosło więcej mitów i legend. Jego prawdziwa natura wyłania się z licznych listów, różnie interpretowanych wraz z upływającym czasem.

Malarz wydawał się mieć tego świadomość, bo w jednym z ostatnich listów napisał: "Możemy się wypowiadać tylko przez nasze obrazy". Twórcy filmu "Twój Vincent" pozwolili sztuce opowiedzieć prawdziwą historię Vincenta van Gogha.

Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza swoich Widzów na premierowe seanse od 6 października.

Repertuar, rezerwacja oraz bilety dostępne na stronie helios.pl

ak/red.

  • autor: ak/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?