Logo
Wydrukuj tę stronę

Wystawa twórczości Surena Vardaniana w Muzeum Dobranocek

W rzeszowskim Muzeum Dobranocek od 23 czerwca do 11 września można podziwiać wystawę twórczości Surena Vardaniana prezentującą ilustracje do baśni i bajek m.in.: "Pinokio", "Alicja w Krainie Czarów", "Mały Książę", "Baśnie Braci Grimm", "Przygody Tomka Sawyera", "Podróże Pana Kleksa", a także bajek i bajeczek współczesnych autorów, jak Wandy Chotomskiej czy Agnieszki Chylińskiej.

REKLAMAArtysta urodził się w 1965 roku w Kirowakanie, w Armenii. Rozpoczął studia ekonomiczne w Erewaniu, następnie od 1989 roku studiował we Lwowie, w Instytucie Poligrafii, na wydziale grafiki książkowej. Jest znakomitym rysownikiem i ilustratorem książek, projektuje winiety, okładki książek i płyt.

Od 1992 r. mieszka i pracuje w Polsce. Zajmuje się głównie ilustrowaniem książek, przeważnie dla dzieci, grafiką użytkową, opracowywaniem znaków graficznych. Rysuje także dla prasy.

Na wystawie będą prezentowane ilustracje do baśni i bajek: "Alicja w Krainie Czarów", "Mały Książę", "Baśnie Braci Grimm, "Pinokio", trylogii o Panu Kleksie oraz książek Agnieszki Chylińskiej: "Zezia, Giler i Oczak", "Labirynt Lukrecji" i "Zezia i wszystkie problemy świata".

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie,
Rzeszów, ul. Mickiewicza 13,
wystawa czynna: od 23 czerwca do 11 września.

bm

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020