Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Wystawa twórczości Surena Vardaniana w Muzeum Dobranocek

W rzeszowskim Muzeum Dobranocek od 23 czerwca do 11 września można podziwiać wystawę twórczości Surena Vardaniana prezentującą ilustracje do baśni i bajek m.in.: "Pinokio", "Alicja w Krainie Czarów", "Mały Książę", "Baśnie Braci Grimm", "Przygody Tomka Sawyera", "Podróże Pana Kleksa", a także bajek i bajeczek współczesnych autorów, jak Wandy Chotomskiej czy Agnieszki Chylińskiej.

REKLAMAArtysta urodził się w 1965 roku w Kirowakanie, w Armenii. Rozpoczął studia ekonomiczne w Erewaniu, następnie od 1989 roku studiował we Lwowie, w Instytucie Poligrafii, na wydziale grafiki książkowej. Jest znakomitym rysownikiem i ilustratorem książek, projektuje winiety, okładki książek i płyt.

Od 1992 r. mieszka i pracuje w Polsce. Zajmuje się głównie ilustrowaniem książek, przeważnie dla dzieci, grafiką użytkową, opracowywaniem znaków graficznych. Rysuje także dla prasy.

Na wystawie będą prezentowane ilustracje do baśni i bajek: "Alicja w Krainie Czarów", "Mały Książę", "Baśnie Braci Grimm, "Pinokio", trylogii o Panu Kleksie oraz książek Agnieszki Chylińskiej: "Zezia, Giler i Oczak", "Labirynt Lukrecji" i "Zezia i wszystkie problemy świata".

Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie,
Rzeszów, ul. Mickiewicza 13,
wystawa czynna: od 23 czerwca do 11 września.

bm

  • autor: bm

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj