Logo
Wydrukuj tę stronę

Noworoczne podwyżki

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Krosno: na grudniowych sesjach samorządowcy przegłosowali uchwały wprowadzające szereg podwyżek opłat i podatków. Więcej zapłacimy za bilety MKS, nieruchomości i śmieci.

REKLAMAPodwyżki podatków w Krośnie zawsze wzbudzały krytykę, szczególnie, że w pewnym momencie stawki sięgnęły poziomów porównywalnych z największymi miastami w Polsce (zobacz: Krosno podnosi podatki).

Jednak od kilku lat wzrost podatków został zahamowany: Po raz pierwszy od lat podatek od nieruchomości bez zmian

Pod koniec 2018 roku radni zmienili swoją politykę. W grudniu w uchwale o podatku od nieruchomości podniesiono stawkę za budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej o 48 gr za m2 (z 20,80 zł do 21,28 zł). Przeciw podwyżce była opozycja (Klub PiS).

2019 rok to także koniec "promocji" w MKS. O 30 gr. podniesiono obowiązującą od 2017 "promocyjną" cenę biletu jednorazowego. Za bilet będziemy płacili 1,80 zł. Jest to nadal mniej niż jeszcze kilka lat temu, gdy ceny biletów jednorazowych stopniowo podnoszono, aż do poziomu 2,40 zł (zobacz: W Nowym Roku drożej za MKS).

2019 rok przyniesie też znaczną podwyżkę opłat za śmieci. Opłata za odbiór odpadów segregowanych wzrośnie do 16 zł, a niesegregowanych do 32 zł. Do tematu "śmieci" powrócimy szerzej w najbliższym czasie.

pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020