Logo
Wydrukuj tę stronę

KrosnoSfera na Dzień Kobiet

KrosnoSfera na Dzień Kobiet Fot. KrosnoCity.pl

Ukazał się już szósty numer KrosnoSfery. Bezpłatny krośnieński dwutygodnik trafił do rąk czytelników z datą 8 marca. To zobowiązuje.

REKLAMAKrosnoSfera to bezpłatny dwutygodnik społeczno-kulturalny wydawany przez Fundację "Pasjonauci". Gazeta ukazuje się od grudnia ubiegłego roku w nakładzie 10000 egzemplarzy (zobacz: Bezpłatna gazeta w Krośnie - "KrosnoSfera"). Szósty numer ukazał się z datą 8 marca, zatem nic dziwnego, że w ogromnej części poświęcony jest kobietom.

W gazecie znajdziemy wywiad z krośnieńską policjantką, Natalią, której pasją jest piłka nożna. Jest też relacja z turnieju, w którym Beniaminek Girls z Krosna okazały się najlepszą drużyną na Podkarpaciu w kategorii U-13. Genealogia Krośnian przybliża na łamach KrosnoSfery sylwetkę Walerii Lenik, "kobiety, która rządziła drukarnią". Damian M. Kłosowicz poświęcił rubrykę prawniczą prawom kobiet związanym z opieką okołoporodową.

Nie wszystkie artykuły związane są z Dniem Kobiet. Tematem z okładki jest ostrzeżenie przed oszustami, którzy działają także w Krośnie. Dietetyczka Simona Kus pod tytułem "Cudze chwalicie, swego nie znacie" rozpoczęła cykl "polska superżywność". W pierwszym odcinku pojawiły się aronia i burak. W związku z obchodzonym 1 marca Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w dziale "Zdarzyło się wczoraj" przybliżono postacie "żołnierzy wyklętych" związanych z Krosnem, których miejsce pochówku nie jest znane do dzisiaj. Szczególnie szokująca jest historia Jana Stefanika.

W najnowszym numerze znajdziecie też wiele innych tematów.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021