Logo
Wydrukuj tę stronę

Źle się dzieje w parku na Zawodziu

Źle się dzieje w parku na Zawodziu Fot. KrosnoCity.pl

Od ubiegłego roku park na Zawodziu nosi imię Rotmistrza Pileckiego. “Taka nazwa zobowiązuje” przekonywał na sesji radny Krzysztof Babinetz (Klub PiS). Tymczasem sytuacja w parku jest alarmująca.

REKLAMA


Nazwę parku nadano w ubiegłym roku po długich dyskusjach: Park Pileckiego. Nadano nazwę dla parku [FILM]

Park jednak pozostaje zaniedbany, na co uwagę zwrócił wiceprzewodniczący Rady Miasta, Krzysztof Babinetz (Klub PiS).

- Zdarzyły się dwa poważne wypadki, rowerzyści jadą przez środek placu zabaw - mówił radny Babinetz. Dodał, że nadal nie działa park linowy.

- Mieszkańcy skarżą się na słabą ofertę gastronomiczną, może należy uruchomić punkt gastronomiczny z lodami, zimnymi napojami - proponował radny.

Na uwagi odpowiadał Prezydent Piotr Przytocki. - Dopiero w ostatnich dniach udało się skompletować załogę z uprawnieniami do pracy na wysokościach. Wrócimy do tego, że park linowy będzie otwarty od wiosny do jesieni - zapowiadał prezydent.

Piotr Przytocki dodał, że przygotowywana jest rewitalizacja “ścieżki zdrowia”, która obecnie jest miejscem libacji alkoholowych i uległa niemal całkowitemu zniszczeniu przez wandali.

Warto tu dodać, że elementy ścieżki były źle zabezpieczone przed wilgocią. Elementy ścieżki od początku budziły wątpliwości (zobacz: Ostrzegamy: Niebezpieczna ścieżka). W ostatnim czasie jest w stanie tragicznym (zobacz: Krosno: Vita Park w tragicznym stanie).

Prezydent Piotr Przytocki powiedział, że nic mu nie wiadomo o wypadkach w parku. Radny Babinetz miał na myśli niebezpieczną jazdę młodych rowerzystów, którzy szarżują z góry na dół. W czasie takiej jazdy doszło do kilku wypadków, w tym do jednego poważnego złamania.

pd
Fot. KrosnoCity.pl

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021