Logo
Wydrukuj tę stronę

Rzeczpospolita: Krosno w pierwszej dziesiątce

Krosno znalazło się na 10. miejscu w Polsce pod względem "zrównoważonego rozwoju". Takie są wyniki rankingu Rzeczpospolitej. To awans w porównaniu z 2016 rokiem.

REKLAMA


Laureaci Rankingu Samorządów to najlepsze w Polsce gminy i miasta pod względem zrównoważonego rozwoju. W rankingu wyróżniono samorządy, które najlepiej dbają o kondycję finansową, wspierają przedsiębiorczość, podnoszą jakość świadczonych przez siebie usług publicznych oraz w jak największym stopniu współpracują z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi.

Jak powstaje ranking?
Ocenie podlegają wskaźniki wynikające ze sprawozdań budżetowych oraz dane podane przez samorządy. Zasady i metodologię Rankingu Samorządów ustala jego kapituła, której przewodniczącym jest były premier Jerzy Buzek. Zestawienie najlepszych samorządów przygotowywane jest w podziale na trzy główne kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Dwa etapy rankingu
W pierwszym etapie kapituła analizuje sprawozdanie budżetowe wszystkich gmin i miast w Polsce. W II etapie wskaźniki wynikające ze sprawozdań budżetowych. W tegorocznym rankingu maksymalnie można było uzyskać w tej części 55 pkt.

Pełne zestawienie XIII Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" znajdziesz na stronie: rankingsamorzadow.pl

Zobacz także:
- Krosno pierwsze w rankingu Rzeczpospolitej
- Ranking Rzeczpospolitej 2015: Krosno w czołówce najlepszych samorządów

red., pd

  • autor: red., pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021