KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rzeczpospolita: Krosno w pierwszej dziesiątce

Krosno znalazło się na 10. miejscu w Polsce pod względem "zrównoważonego rozwoju". Takie są wyniki rankingu Rzeczpospolitej. To awans w porównaniu z 2016 rokiem.

REKLAMA


Laureaci Rankingu Samorządów to najlepsze w Polsce gminy i miasta pod względem zrównoważonego rozwoju. W rankingu wyróżniono samorządy, które najlepiej dbają o kondycję finansową, wspierają przedsiębiorczość, podnoszą jakość świadczonych przez siebie usług publicznych oraz w jak największym stopniu współpracują z mieszkańcami i organizacjami pozarządowymi.

Jak powstaje ranking?
Ocenie podlegają wskaźniki wynikające ze sprawozdań budżetowych oraz dane podane przez samorządy. Zasady i metodologię Rankingu Samorządów ustala jego kapituła, której przewodniczącym jest były premier Jerzy Buzek. Zestawienie najlepszych samorządów przygotowywane jest w podziale na trzy główne kategorie: miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

Dwa etapy rankingu
W pierwszym etapie kapituła analizuje sprawozdanie budżetowe wszystkich gmin i miast w Polsce. W II etapie wskaźniki wynikające ze sprawozdań budżetowych. W tegorocznym rankingu maksymalnie można było uzyskać w tej części 55 pkt.

Pełne zestawienie XIII Rankingu Samorządów "Rzeczpospolitej" znajdziesz na stronie: rankingsamorzadow.pl

Zobacz także:
- Krosno pierwsze w rankingu Rzeczpospolitej
- Ranking Rzeczpospolitej 2015: Krosno w czołówce najlepszych samorządów

red., pd

 • autor: red., pd

2 komentarzy

 • nie dla dyzmy prezydentura miasta

  krowa@ Dyzma i tak będzie twierdził ze to jego zasługa Gdy tymczasem to mieszkancy a nie debil działali na własne utrzymanie. Ten oszust nie jednego juz wykiwał.

  Zgłoś nadużycie nie dla dyzmy prezydentura miasta wtorek, 28, listopad 2017 16:52 Link do komentarza
 • krowa

  rankingi są dziurawe i ślepe, w krośnie jest jeszcze dużo do zrobienia wobec na przykład wyższego o tylko 1 "oczko" rzeszowa

  Zgłoś nadużycie krowa niedziela, 26, listopad 2017 23:15 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?