Logo
Wydrukuj tę stronę

Wtorek przyjemny i ciepły, w środę duże zmiany. Ochłodzi się i spadnie deszcz

We wtorek z zachodu napłynie bardzo ciepła masa powietrza. Temperatura wzrośnie do 20 °C We wtorek z zachodu napłynie bardzo ciepła masa powietrza. Temperatura wzrośnie do 20 °C Źródło: Weatheronline.pl, GFS

Za niedzielnym frontem chłodnym rozbudował się klin wyżu znad Morza Śródziemnego, stąd dziś już opadów nie ma, chociaż na niebie chmur mimo wszystko trochę jest. Napływające powietrze jest jednak wilgotne, a wpływ wyżu nie jest na tyle silny, aby uniemożliwił rozwój zachmurzenia piętra niskiego. Dalsza część tygodnia pod znakiem zmienności, ale mamy już pewność, że wtorek będzie najcieplejszym dniem bieżącego tygodnia.

REKLAMAZmiany w polu ciśnienia zaszły w ten sposób, że odbudowała się naturalna dla naszych szerokości geograficznych strefowa cyrkulacja atmosfery. Cechą charakterystyczną tejże jest wędrówka z zachodu na wschód niżów lub też zatok z nim związanych i duża przejściowość. I tak na przykład po bardzo ciepłym wtorku, środa będzie w najcieplejszym momencie dnia chłodniejsza o prawie 10 °C. Dodatkowo - w nocy meteorologicznej z wtorku na środę i w środę w ciągu dnia spadnie deszcz przelotny.

W nocy z poniedziałku na wtorek pozostaniemy w zasięgu klina wyżu znad Morza Śródziemnego. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Bez opadów. Temperatura minimalna od 6 °C do 7 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 8 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1019 hPa, początkowo będzie stabilne, z upływem nocy natomiast zacznie wolno spadać.

We wtorek w ciągu dnia wpływ klina wyżu szybko osłabnie, a region dostanie się w ciepły wycinek niżu znad Norwegii. Z zachodu napływać będzie bardzo ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, bez opadów. Temperatura maksymalna od 19 °C do 20 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, w pojedynczych porywach do 11 m/s (40 km/h), południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra, od 20 km do 35 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne, po południu przechodzące w niekorzystne.


W środę przejdzie nad nami chłodny front atmosferyczny, przynoszący opady i spadek temperatury. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W nocy z wtorku na środę będziemy pod wpływem niżu, który znad Skandynawii przemieści się nad Bałtyk. Nad obszarem całego województwa przemieści się z zachodu na wschód chłodny front atmosferyczny, za którym w drugiej połowie nocy z zachodu napłynie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Lokalnie niewykluczona burza. Temperatura minimalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr umiarkowany, w strefie frontu porywisty, w porywach do 15 m/s (54 km/h), południowy, skręcający na północno-zachodni. Widzialność od umiarkowanej do bardzo dobrej, od 6 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, początkowo będzie stabilne, następnie zacznie rosnąć.

W środę w ciągu dnia region pozostanie pod wpływem stopniowo wypełniającego się niżu znad Morza Bałtyckiego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, okresami całkowite, opady deszczu, w drugiej połowie dnia zanikające. Temperatura maksymalna od 9 °C do 10 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 12 m/s (43 km/h), północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra, od 5 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa i będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

mk

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020