KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Do soboty spory spadek ciśnienia. W piątek ciepło i sucho, weekend przywieje opady deszczu

Przedświąteczny weekend z dużym zachmurzeniem, deszczem i niskim ciśnieniem. Możemy odczuwać senność. Przedświąteczny weekend z dużym zachmurzeniem, deszczem i niskim ciśnieniem. Możemy odczuwać senność. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Od czwartkowego przedpołudnia aż do soboty włącznie czeka nas spadek ciśnienia bardzo podobny do tego z ubiegłego tygodnia - za kilkadziesiąt godzin barometry wskazywać będą ciśnienie o przeszło 30 hektopaskali niższe niż w czwartek o poranku. Znajdujemy się jeszcze w zasięgu szybko ustępującego wyżu, ale to zmieni się w piątek, kiedy już pogodę w całym kraju kształtować zacznie niż. Mimo to w pierwszej dobie jego wpływu zaobserwujemy głównie efekt fenowy i porywisty, suchy, południowy wiatr. Chmury na niebie będą, ale głównie w piętrze wysokim, w piętrze średnim będzie ich niewiele, może nieco Altocumulusów, chmur niskich zaś nie będzie w ogóle. Tak więc w piątek z pewnością jeszcze trochę słońca ujrzymy. Na weekend nasuną się chmury Altostratus opacus i Stratocumulus, które zabiorą nam usłonecznienie, a przyniosą słaby deszcz. Koniec roku jawi się w prognozach długoterminowych jako chłodniejszy od aktualnego okresu, lecz nie ma się co łudzić - wigilijny wieczór z pewnością nie będzie biały.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (19/20 grudnia 2019) pozostaniemy jeszcze na skraju szybko słąbnącego wyżu znad Turcji, sięgającego klinem nad Ukrainę. Nadal napływać będzie ciepłe powietrze zwrotnikowe z południa. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa i będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (20 grudnia 2019) dostaniemy się pod wpływ bardzo rozległego niżu z centrum nad północnym Atlantykiem. Z południowego zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 10°C do 11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (20/21 grudnia 2019) znajdować się będziemy, podobnie jak i reszta Polski, w ciepłym wycinku rozległego niżu znad północnego Atlantyku. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego z południowego zachodu. Początkowo zachmurzenie małe, potem wzrost zachmurzenia najpierw do umiarkowanego, a nad ranem do dużego. Temperatura minimalna od 7°C do 8°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1003 hPa, wciąż będzie spadać.

W sobotę w ciągu dnia (21 grudnia 2019) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu znad północnego Atlantyku, w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego, napływającego z południowego zachodu. Zachmurzenie duże i całkowite, okresami słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 8°C do 9°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 998 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (21/22 grudnia 2019) pogodę wciąż będzie kształtował ten sam, bardzo rozległy niż, zaś od zachodu nasunie się front okluzji chłodnej. Z zachodu napływać zacznie chłodniejsze i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie całkowite, opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 996 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (22 grudnia 2019) pozostawać będziemy w zasięgu tego samego rozległego niżu, obejmującego niemal całą Europę, za wyjątkiem Półwyspu Iberyjskiego. Z zachodu napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo możliwy słaby deszcz. Temperatura maksymalna od 7°C do 8°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 996 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?