KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piątek wciąż słoneczny i zimny. Weekend przyniesie odwilż, pochmurną aurę i okresami deszcz

Koniec tygodnia przyniesie odwilż. W niedzielę całodobowo powyżej 0°C, ale będzie pochmurno, ze słabym deszczem. Koniec tygodnia przyniesie odwilż. W niedzielę całodobowo powyżej 0°C, ale będzie pochmurno, ze słabym deszczem. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Za nami mroźna środa oraz również zimny, ale na ogół słoneczny czwartek. W Mikołajki pogodna i chłodna aura będzie kontynuowana, nie grożą nam opady, ale za to wciąż dokuczać będzie zimny, w dodatku okresami porywisty wiatr wiejący od Beskidu Niskiego, z południa. Całkowitej regeneracji uległa cyrkulacja zachodnia, a weekend przyniesie nam drugie jej oblicze, to niezbyt lubiane, częściej kojarzone z tą sytuacją synoptyczną. Mianowicie od soboty zdecydowanie wzrośnie zachmurzenie, w niedzielę nawet spodziewamy się opadów, z tym że już nie śniegu - jak w poniedziałek i we wtorek - lecz deszczu. Nie będą to jednak deszcze intensywne. Wzrośnie temperatura, która nawet nocami utrzymywać się będzie powyżej 0°C. Nawet nie zdążyliśmy nacieszyć się zimowymi krajobrazami, a już idzie odwilż.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (5/6 grudnia 2019) pozostaniemy na skraju wyżu znad Morza Czarnego. Utrzyma się napływ mroźnego, przetransformowanego powietrza arktycznego. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr na ogół umiarkowany, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa, będzie spadać.

W piątek w ciągu dnia (6 grudnia 2019) pozostaniemy na skraju słabnącego wyżu znad Morza Czarnego. Utrzyma się napływ powietrza arktycznego starego. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (6/7 grudnia 2019) dostaniemy się pod wpływ niżu przemieszczającego się Norwegii przez Szwecję nad Morze Bałtyckie. Pozostaniemy jeszcze w w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1017 hPa, będzie powoli spadać.

W sobotę w ciągu dnia (7 grudnia 2019) pogodę kształtować będzie ten sam niż, który znad Bałtyku przemieści się nad Finlandię. Z zachodu na wschód nasunie się front zokludowany, za którym napływać zacznie powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (7/8 grudnia 2019) będziemy pod wpływem niżu znad Finlandii. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się nieznacznie wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (8 grudnia 2019) dostaniemy się pod wpływ kolejnego, głębokiego niżu, który znad Morza Północnego będzie przemieszczał się nad Szwecję. Od zachodu nasunie się ciepły front atmosferyczny. Zachmurzenie duże i całkowite, możliwy słaby przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?