KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W poniedziałek opady śniegu i temperatura około 0°C. Wtorkowy wieczór będzie mroźny

Na początku tygodnia pierwszy śnieg i jednocześnie pierwsza pokrywa śnieżna. Będzie chłodno, zwłaszcza we wtorek wieczorem. Na początku tygodnia pierwszy śnieg i jednocześnie pierwsza pokrywa śnieżna. Będzie chłodno, zwłaszcza we wtorek wieczorem. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

W piątek wieczorem polarno-morskie ustąpiło miejsca chłodniejszemu pochodzenia arktycznego - czuć to po weekendzie wyraźnie chłodniejszym od poprzedzających go dni. Rozpoczął się pierwszy w tym półroczu chłodnym epizod zimowy, tak na dobre poczujemy to w poniedziałek, wówczas bowiem spodziewamy się utworzenia pierwszej, niewielkiej pokrywy śnieżnej - to cenna wiadomość dla kierowców. Napływ powietrza arktycznego nie potrwa długo, już w drugiej połowie tygodnia nadejdzie ocieplenie, a śnieg, który spadnie za kilkadziesiąt godzin, całkiem stopnieje. Wracając do wspomnianego wyżej poniedziałku - w ten dzień, oprócz opadów, spodziewamy się temperatury około 0°C przez całą dobę. Wtorek ciut chłodniejszy, z maksimum co prawda podobnym do poniedziałkowego, ale za to z chłodniejszym wieczorem. Pojawią się rozpogodzenia, w przeciwieństwie do pierwszego dnia tygodnia, który będzie w całości pochmurny.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (1/2 grudnia 2019) będziemy pod wpływem niżu przemieszczającego się znad Alp nad Węgry. Nad Karpatami oddziaływać będzie pofalowany front atmosferyczny z nim związany. Pozostaniemy jednak, podobnie jak i pozostała część Polski, w przetransformowanym powietrzu arktycznym. Zachmurzenie duże i całkowite, nad ranem słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność dobra pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa, będzie spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (2 grudnia 2019) pozostaniemy w zasięgu niżu, który znad Węgier przemieści się nad Rumunię, w strefie pofalowanego chłodnego frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie całkowite, opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy skręcający na północno-zachodni. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (2/3 grudnia 2019) znajdować się będziemy w tylnej części niżu, który znad Rumunii przemieści się nad Rosję. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne stare. Zachmurzenie duże, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1021 hPa, będzie wzrastać.

We wtorek w ciągu dnia (3 grudnia 2019) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Bawarii do wieczora przemieści się nad Węgry. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza arktycznego. Zachmurzenie umiarkowane, wieczorem małe. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?