KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Weekend przyniesie spore ochłodzenie. W niedzielę wieczorem możliwy pierwszy śnieg

Pod koniec tygodnia napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. W niedzielę wieczorem spadnie pierwszy śnieg. Pod koniec tygodnia napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. W niedzielę wieczorem spadnie pierwszy śnieg. Fot. PixaBay

Pierwszy grudnia to dla meteorologów i klimatologów początek zimy trwającej do końca lutego. Pogoda jakby miała ochotę się do tego dostosować - już w sobotę napłynie zdecydowanie chłodniejsza masa powietrza, w południe pojawią się niegroźne, ale dosyć dokuczliwe porywy zachodniego wiatru, a wieczorem ściśnie przymrozek. W niedzielę pod koniec doby natomiast od południowego zachodu nasuną się pierwsze w tym półroczu chłodnym opady śniegu. Ciśnienie będzie wyższe, niż w środku tygodnia, lecz pomimo wskazań barometrów pogoda zapowiada się zmienna.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (28/29 listopada 2019) pozostaniemy w ciepłym wycinku niżu, którego centrum znad Szwecji przemieści się nad Morze Bałtyckie. Utrzyma się napływ ciepłej masy powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, wieczorem zanikający przelotny deszcz. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1001 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (29 listopada 2019) będziemy pod wpływem tego samego niżu znad Bałtyku, a wieczorem od północnego zachodu nasuwać się zacznie związany z nim chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże i całkowite, po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1002 hPa, w pierwszej połowie dnia będzie się lekko wahać, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (29/30 listopada 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, który przemieści się znad Bałtyku, przez Finlandię, nad Morze Białe. Z północnego zachodu na południowy wschód przewędruje chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 0°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1009 hPa, będzie szybko wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (30 listopada 2019) rozbuduje się nad nami wyż, który rano znajdzie się nad Niemcami, a do wieczora zdąży przemieścić się nad Austrię. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze arktyczne stare. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, późnym popołudniem słabnący do słabego, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1018 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (30 listopada 2019/1 grudnia 2019) pozostaniemy pod wpływem tego samego wyżu, który znad Dolnej Austrii przemieści się nad Bałkany. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczne. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, zachodni skręcający na południowy. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1023 hPa i będzie wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (1 grudnia 2019) zaczniemy dostawać się pod wpływ niżu znad Alp i związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Będziemy w powietrzu arktycznym starym. Zachmurzenie umiarkowane, w drugiej połowie dnia stopniowy wzrost zachmurzenia - najpierw do umiarkowanego, a następnie do całkowitego. Wieczorem opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra, pod koniec dnia pogarszająca się do umiarkowanej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1025 hPa, będzie spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?