Logo
Wydrukuj tę stronę

Środa i czwartek będą mroźne. Najbliższej nocy nawet -18 °C!

W środową noc będziemy w bardzo mroźnej i suchej masie powietrza arktycznego. Temperatura spadnie do -18 °C. W środową noc będziemy w bardzo mroźnej i suchej masie powietrza arktycznego. Temperatura spadnie do -18 °C. Fot. sxc.hu

Przed nami bardzo mroźna noc, co wynika z przemieszczania się wyżu przez wschodnią Polskę, zmniejszenia się gradientu barycznego i obniżenia się inwersji osiadania - co doprowadzi do rozpogodzeń nawet do nieba bezchmurnego przy słabym wietrze, okresami nawet ciszy. Swoje robi również pokrywa śnieżna, która przy pogodnym niebie i słabym wietrze również "pomaga" wychłodzić się warstwie przyziemnej. Podczas zbliżającej się nocy temperatura lokalnie spadnie w regionie do -18 °C!

REKLAMAW czwartek centrum wyżu będzie już nad Europą Wschodnią, ale stratyfikacja w warstwie granicznej atmosfery wciąż będzie inwersyjna i znów ruszy porywisty, południowy wiatr, który, przy utrzymującym się wyraźnym mrozie przez cały dzień, skutecznie będzie obniżał temperaturę odczuwalną nawet o 10 stopni Celsjusza. Nie zapominajmy o ciepłych kurtkach, szalikach i rękawiczkach!

W nocy ze wtorku na środę znajdować się będziemy pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Podlasia nad Ukrainę. Z północy napływać będzie mroźne, arktyczno-kontynentalne powietrze. Bezchmurnie, okresami zachmurzenie małe, bez opadów. Temperatura minimalna od -18 °C do -17 °C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność umiarkowana i dobra, od 4 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie 1035 hPa i będzie powoli wzrastać.

W środę w ciągu dnia pozostaniemy pod wpływem wyżu przemieszczającego się znad Ukrainy nad Rumunię. Pozostaniemy w mroźnym i suchym powietrzu arktycznym, napływającym z północy. Zachmurzenie umiarkowane, stopniowo wzrastające do dużego. Bez opadów. Temperatura maksymalna od -9 °C do -8 °C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni, skręcający na południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 25 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1035 hPa, początkowo będzie stabilne, następnie zacznie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne obojętne i niekorzystne.

W nocy ze środy na czwartek od zachodu nasunie się strefa mało aktywnego, ciepłego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w tej samej, mroźnej masie powietrza arktycznego, dopiero nad ranem zacznie napływać mocno przetransformowane - stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -9 °C do -8 °C. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 20 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1034 hPa i będzie stabilne.

W czwartek w ciągu dnia od zachodu zacznie nasuwać się zatoka niskiego ciśnienia z kolejnym frontem ciepłym. Z zachodu napływać będzie mocno przetransformowane - stare powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, w drugiej połowie dnia i pod wieczór możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -7 °C do -6 °C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra, od 6 km do 15 km. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1032 hPa i będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021