Logo
Wydrukuj tę stronę

Znów napłynie powietrze arktyczne z północy. Drugi weekend wakacji także chłodny

Piątek z przyjemnymi temperaturami, ale możliwe burze. Od soboty chłodno, najzimniej jednak będzie w niedzielę. Piątek z przyjemnymi temperaturami, ale możliwe burze. Od soboty chłodno, najzimniej jednak będzie w niedzielę. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Kończy się czerwiec, w niedzielę rozpoczniemy najcieplejszy miesiąc w naszym klimacie, a tymczasem musimy bacznie obserwować wędrówkę frontu arktycznego znad Skandynawii w głąb kontynentu. Prąd strumieniowy z nim związany biegnie aktualnie przez Morze Norweskie, Półwysep Skandynawski i wychodzi nad Morze Barentsa, jego wirowość właśnie przyczynia się do rozwoju zafalowania znajdującego się teraz nad Szwecją w niż umiarkowanych szerokości geograficznych. W nadchodzący weekend będzie on wywierał wpływ na pogodę w naszym kraju. W sobotę w jego tylnej części napłynie - między innymi do Polski - chłodne powietrze z północy, najchłodniej będzie jednak niedzielę. Od wtorku wrócą temperatury odpowiednie dla lipca, póki co musimy przetrwać kolejny chłodny wakacyjny weekend.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (28/29 czerwca 2018) znajdziemy się w słabogradientowym obszarze lekko obniżonego ciśnienia. Pozostaniemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1010 hPa, będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (29 czerwca 2018) pogodę w Polsce kształtować będzie niż, który znad Finlandii przemieści się nad Rosję, wraz z chłodnym frontem atmosferycznym, wędrującym z północnego zachodu na południowy wschód kraju. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północnego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1009 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (29/30 czerwca 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód w dalszym ciągu przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, który do rana jednak opuści nasz kraj. Pozostaniemy jeszcze w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, wieczorem zanikające burze. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (30 czerwca 2018) będziemy w tylnej części niżu znad Rosji. Z północy napływać zacznie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18°C do 19°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa, będzie powoli wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (30 czerwca 2018/1 lipca 2018) pozostaniemy w tylnej części niżu znad Europy Wschodniej. Z północy napływać będzie chłodne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 9°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie powoli wzrastać.

W niedzielę w ciągu dnia (1 lipca 2018) nadal znajdować się będziemy w tylnej części niżu znad Rosji. Z północy napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze arktyczno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1016 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020