Logo
Wydrukuj tę stronę

Weekend będzie dość ciepły, ale bez upałów. W piątek i w niedzielę lokalnie zagrzmi

Przed nami dość ciepły weekend. Okresami jednak parno, lokalnie niewykluczone burze. Przed nami dość ciepły weekend. Okresami jednak parno, lokalnie niewykluczone burze. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Mimo że jesteśmy w obszarze obniżonego ciśnienia nie tworzą się ani opady przelotne, ani tym bardziej burze - na razie jest na nie za sucho. Zmieni się to dopiero jutro, gdy od północnego zachodu nasunie się mało aktywny front chłodny i zrobi się parno. Najbliższy weekend, w przeciwieństwie do dwóch minionych, będzie ciepły, ale nie grożą nam upały. Lokalnie, zwłaszcza w piątek i niedzielę, może przelotnie popadać, niewykluczone również wyładowania atmosferyczne.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (5/6 lipca 2018) pogodę w kraju kształtować będzie zatoka niżu znad Rosji. Pozostaniemy w ciepłym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1011 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (6 lipca 2018) pozostaniemy w zatoce niżu znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie mało aktywny chłodny front atmosferyczny. Utrzyma się jeszcze napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, jedynie czasie burz przejściowo porywisty, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1012 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (6/7 lipca 2018) będziemy w tylnej części niżu znad Rosji. Z północnego zachodu napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (7 lipca 2018) sytuacja baryczna nie zmieni się istotnie. Pozostaniemy w chłodniejszym powietrzu polarno-morskim. Zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1015 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z soboty na niedzielę (7/8 lipca 2018) sytuacja synoptyczna w dalszym ciągu nie ulegnie gruntownej zmianie. Nadal z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa, będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (8 lipca 2018) pozostawać będziemy w tylnej części niżu znad Rosji, a z północy na południe przemieści się front okluzji. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr na ogół umiarkowany, w czasie burz porywisty, północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020