Logo
Wydrukuj tę stronę

Najbliższy weekend pod znakiem niżu. Będzie przelotnie padać, grzmieć i mocniej powieje

Weekend przyniesie opady przelotne, lokalnie zagrzmi. Najcieplej będzie w piątek. Weekend przyniesie opady przelotne, lokalnie zagrzmi. Najcieplej będzie w piątek. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Na słoneczne i upalne lato musimy poczekać, teraz natura uzupełnienia niedobór opadów z ostatnich miesięcy. Jesteśmy pod wpływem niżu z centrum nad Bałtykiem Południowo-Wschodnim, w najbliższych dniach w dalszym ciągu będzie kształtował on pogodę w naszym kraju, mimo że odejdzie nieco na wschód. Nadchodzący weekend to kontynuacja pogodowej przeplatanki - przejaśnienia występować będą na zmianę z - niestety - dość częstymi opadami przelotnymi, chwiejność atmosfery wystarczy do tego, aby miejscami pojawiły się także burze. Będzie najwyżej umiarkowanie ciepło.

REKLAMAW nocy z czwartku na piątek (12/13 lipca 2018) cały kraj pozostawać będzie w zasięgu niżu znad Bałtyku Południowo-Wschodniego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 12°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1015 hPa, będzie bez większych zmian.

W piątek w ciągu dnia (13 lipca 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się nad Litwę. Z północnego zachodu wciąż napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, przejściowo duże, możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1014 hPa, będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne obojętne.

W nocy z piątku na sobotę (13/14 lipca 2018) pogodę w Polsce wciąż kształtować będzie niż znad Litwy. Nadal napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie się wahać.

W sobotę w ciągu dnia (14 lipca 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Litwy, w strefie frontu zokludowanego. Nadal z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 20°C do 21°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (14/15 lipca 2018) pogodę w kraju w dalszym ciągu kształtować będzie niż znad Europy Wschodniej wraz ze związanym z nim frontem okluzji. Pozostaniemy w chłodnej i wilgotnej, polarno-morskiej masie powietrza. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa, będzie się wahać.

W niedzielę w ciągu dnia (15 lipca 2018) wschodnia Polska pod wpływem niżu znad Białorusi, w strefie frontu zokludowanego. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020