Logo
Wydrukuj tę stronę

Napływa wilgotne powietrze z północy. Początek tygodnia z deszczem, burzami, do 20°C

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Jesteśmy w połowie lipca i jak do tej pory w miesiącu bieżącym powietrze napływa do Polski tylko z północnego zachodu lub północy. Dodatkowo dominuje pogoda niżowa, co sprawia, że na upały nie było i w przyszłym tygodniu też nie będzie szans. Wysoce prawdopodobne w poniedziałek i wtorek będą za to - jak zwykle w ostatnich dniach - opady przelotne i lokalne burze. Przeważy zachmurzenie duże, a w najcieplejszym momencie dnia zanotujemy około 20°C. Podczas opadów i burz silniejsze porywy wiatru.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (15/16 lipca) pogodę we wschodniej Polsce kształtować będzie niż znad Ukrainy wraz z frontem zokludowanym. Z północy napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1013 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek w ciągu dnia (16 lipca 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Ukrainy. Z północy napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna od 19°C do 20°C. Wiatr umiarkowany, w czasie burz porywisty, zachodni i północno-zachodni. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1011 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (16/17 lipca) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Ukrainy. W dalszym ciągu napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze z północy. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 14°C do 15°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1008 hPa, będzie bez większych zmian.

We wtorek w ciągu dnia (17 lipca 2018) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Europy Wschodniej. Z północy wciąż napływać będzie chłodne i wilgotne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i możliwe burze. Temperatura maksymalna od 21°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz porywisty, zachodni i północno-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1006 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020